sikayetkripto
Hedge Fonu Yöneticisi Ken Griffin: “Bu Altcoinler Bitcoin’i Geçecek!”
Hedge Fonu Yöneticisi Ken Griffin: “Bu Altcoinler Bitcoin’i Geçecek!”

Ünlü CEO, FTX Çöküşüyle İlgili SEC ve CFTC’yi Suçladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası FTX’in iflasını açıklaması kripto sektöründe hem şaşkınlık hem de güvensizlik oluşmasına neden oldu.

FTX’in iflasının nedenleri ve sonuçları konuşulmaya devam ederken sektörün önemli isimlerinden de yorumlar geliyor.

Son olarak dünyanın en büyük piyasa yapıcısı olan Citadel’in kurucusu ve CEO’su Ken Griffin FTX’in iflası hakkında değerlendirmede bulundu.

Singapur’da düzenlenen Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda konuşan ünlü milyarder, FTX’in çarpıcı ve ani çöküşünü eleştirdi ve FTX’in iflasını bir rezalet olarak nitelendirdi.

“FTX, finans piyasaları tarihindeki bu mutlak rezilliklerden biridir.

Zira FTX yatırımcıları milyarlarca dolar kaybetme riskiyle karşı karşıya ve bu durum ayrıca tüm finansal piyasalara olan güveni baltalıyor.”

FTX’in iflasının sonuçlarını değerlendiren Ken Griffin, iflasın bir nesil kripto para  yatırımcılarının güvenini zedeleyeceğini ve büyük toplumsal etkilerinin olacağını söyledi.

“FTX’in iflasının neden olduğu sonuçlar gerçekten korkunç.

Çünkü 20 ile 40 yaş arasında kripto para sektörüyle çok fazla ilgilenen insan var. Bu insanlar emeklilikleri için para biriktirmek zorundalar. Ancak FTX’in iflası insanların güven dugusunu zedeledi.

Eğer insanlar finansal piyasalara inanmıyor veya güvenmiyorlarsa, bu büyük bir sorun.”

FTX’in iflasının ABD düzenleyicileri için bir ders niteliğinde olması gerektiğini düşünen ünlü CEO, ABD’li düzenleyicileri kripto endüstrisini daha iyi denetlemek için birbirleriyle daha sıkı işbirliği çağrısında bulundu.

Kripto paraların denetlenmesi konusunda SEC ile CFTC arasındaki rekabete gönderme yapan Griffin, “Amerikalı düzenleyicilerin bölge savaşı sona ermeli. Kimin neye ve kime sahip olduğu etrafında yapılan çekişme akıl almaz. Zira Amerikalı yatırımcılar son iki yılda kripto piyasa değerindeki düşüş nedeniyle yüz milyarlarca dolarlık zarar ettiler.” dedi.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!