NFT
Binance FTT’leri Sattıktan Sonra BNB Alabilir Mi? İşte Analistlerin BNB Yorumları!
Binance FTT’leri Sattıktan Sonra BNB Alabilir Mi? İşte Analistlerin BNB Yorumları!

Ünlü CEO: “Binance.US, BNB’yi Delist Etmek Zorunda Kalabilir”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bilindiği üzere SEC, bir diğer borsa tokeni FTT’nin bir menkul kıymet olduğunu açıklamıştı. FTT’nin değerinin borsa tarafından satın alınıp yakılarak artırılmasına benzer bir mekanizma Binance tarafından BNB için BNB Burn adındaki mekanizma ile 2021 yılında başlatılmıştı.

Bitcoin şirketi Swan CEO’su Cory Klippsten, SEC’in FTT’yi bir menkul kıymet olarak tanımlaması nedeniyle Binance.US’nin BNB’yi delist edebileceğini iddia etti.

“BNB de Menkul Kıymet Olarak Nitelendirilmezse SEC’in Güvenilirliği Baltalanır”

Aynı görüş, BNB ve diğer tüm borsa tokenlerine aynı muamelenin yapılması gerektiğini söyleyen Dave Warburton tarafından da paylaşıldı. Warburton’a göre, SEC’in güvenilirliği, coini menkul kıymet olarak etiketlememesi halinde “tamamen baltalanmış” olacak.

I don't see any way $BNB remains listed on Binance US for long, after the SEC's designation of FTT as a security.

What, if any, are the implications?

— Cory Swan.com (@coryklippsten) December 24, 2022

Çoğu borsa, SEC’in güvenlik olarak değerlendirebileceği dijital varlıkları listelemekten kaçındı. Örneğin SEC, XRP nedeniyle Ripple’a karşı dava açtığında Coinbase bu coin’i derhal listeden çıkardı. ABD’de BNB’yi destekleyen tek büyük borsa, ana şirketin yan kuruluşu olan Binance.US.

After declaring FTT a security, $BNB and any exchange token should be treated the same. Otherwise the SEC’s credibility is totally undermined.

The LBRY recent court decision is also a big clue that 2023 signals pain for unregistered securities.

Better late than never.

— Dale Warburton (@Dale21M) December 24, 2022

Bununla birlikte, topluluğun birkaç üyesi BNB’nin FTT’ye benzediği iddiasına karşı çıktı. Floki Inu’nun ana destekçilerinden B’nin 23 Aralık tarihli Twitter mesajına göre FTT sadece iflas eden kripto borsası FTX’in yerel tokenı iken BNB sadece Binance’in değil aynı zamanda BNB Smart Chain’in de yerel varlığı.

Binance CEO’su FTT ile BNB’yi Benzetenlere Yanıt Vermişti

B, BNB değerinin dünyanın en çok kullanılan borsasının ve en çok kullanılan blok zincirinin tokeni olmasından kaynaklandığını da sözlerine ekledi.

Bu arada Binance CEO’su Changpeng Zhao, birçok insanın “tüm ‘borsa tokenlerinin’ aynı olduğunu düşündüğünü” söyledi. CZ şunları ekledi:

“BNB’nin Binance borsası üzerinde bir kullanım alanı var. BNB iki blok zincirinde yerel bir coindir, BNB DEX’tir (beacon zinciri) ve daha fazlasıdır.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!