Ani Yükselişiyle Gündeme Gelen Altcoinin Kurucusundan Ayrılık Açıklaması Geldi!
Ani Yükselişiyle Gündeme Gelen Altcoinin Kurucusundan Ayrılık Açıklaması Geldi!

Ünlü Borsa, Bu Altcoin Ekosisteminde Kendi Blockchain’ini İnşa Edeceğini Duyurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası dYdX bugün yaptığı açıklamada, platformu merkezsizleştirmek amacıyla bağımsız bir blok zinciri başlatacağını duyurdu. Yeni katman 1 Blockchain, şu anda Coin Market Cap verilerine göre 1.50 dolardan işlem gören DYDX altcoinin merkezi olacak.

dYdX Altcoininin Yeni Versiyonu Cosmos Blockchain Ekosisteminde İnşa Edilecek

dYdX platformunun dördüncü versiyonunu oluşturacak olan zincir, varlıkların karşılıklı olarak kolayca iletişim kurabileceği ve ticaretini yapabildiği, birbirine bağlı Blockchain’leden oluşan bir topluluk olan Cosmos (ATOM) Blockchain ekosisteminde inşa edilecek.

Güncellemeyi duyuran bir blog yazısında dYdX, Cosmos üzerinde bağımsız bir zincire sahip olmanın platforma ücretler ve özellikler konusunda ekstra esneklik sağlayacağını belirtti.

We’re excited to announce that dYdX V4 will be developed as a standalone Cosmos-based blockchain! 🔗🎉https://t.co/zQzZMIpzWO

— dYdX (@dYdX) June 22, 2022

“Yatırımcılar Diğer DeFi Borsalarında Olduğu Gibi Yaptıkları Tüm İşlemler İçin Ücret Ödemeyecek”

Paylaşılan blog yazısında yeni bilgiler hakkında şunlar ifade edildi:

“Cosmos’un en önemli avantajlarından biri, zincirin dYdX ağının ihtiyaçlarına tam olarak uyacak şekilde geliştirilebilmesidir.

Bu ihtiyaçlardan biri de yatırımcıların alım satım yapmak için işlem ücreti ödemek yerine merkezi borsalar ve dYdX V3’e benzer şekilde yapılan alım satımlardan ücret ödemesi olacak. Bu ücretler doğrulayıcılara ve staker’lara aktarılacaktır.”

Emirleri gerçekleştirmek için otomatik piyasa yapıcıları (AMM’ler) ve likidite havuzlarını kullanan çoğu merkezi olmayan borsa ile karşılaştırıldığında, dYdX platformunun yeni sürümüyle geleneksel bir emir defteri modeli kullanmaya devam edecek. DYdX, alıcılarla satıcıları doğrudan eşleştiren emir defterlerinin kurumsal düzeydeki işlemleri gerçekleştirmek için daha uygun olduğunu uzun zamandır savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!