sikayetkripto
Ünlü Avukat Ripple-SEC Davasında Uzlaşma Vakti Geldi Dedi: Tarih Verdi!
Ünlü Avukat Ripple-SEC Davasında Uzlaşma Vakti Geldi Dedi: Tarih Verdi!

Ünlü Avukat Ripple-SEC Davasında Uzlaşma Vakti Geldi Dedi: Tarih Verdi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa’nın (SEC) Ripple’a karşı açtığı kripto para davasını yakından takip eden bir hukuk uzmanı, davada potansiyel bir uzlaşma için zamanın geldiğini söylüyor.

Bir XRP savunucusu ve hukuk danışmanı olan Avukat Jeremy Hogan, SEC’in Ripple’ın XRP’yi kayıtsız bir menkul kıymet olarak sattığı iddialarının bu ay bile sonuçlanabileceğini ifade etti.

“Ripple-SEC Davasında Şu Andan Kasım Ayına Kadar Bir Tarih Aralığında Uzlaşma Mümkün”

Hogan’a göre, her iki taraf da iddialarını ortaya koyduğu için şu an tarafların bir anlaşmaya varması için ideal ve mantıklı bir zaman:

“En olası anlaşma zaman dilimi şu andan Kasım sonuna kadar, çünkü kartlar masada olacak.”

Most likely settlement timeframe is from now until end of November because the cards will be on the table.

— Jeremy Hogan (@attorneyjeremy1) September 5, 2022

Hogan, Aralık 2020’de davayı açana kadar SEC’in kendisinin bile bilmediği ya da en azından açıkça belirtmediği XRP’nin 2012’de bir menkul kıymet olduğunu Ripple yöneticilerinin bilmesinin mümkün olamayacağı tezine dikkat çekiyor.

Günümüzde Hogan, SEC’in piyasadaki en büyük dijital varlıklardan hangilerinin menkul kıymet sayılacağı konusundaki duruşunu kesin bir şekilde belirterek kripto endüstrisine netlik kazandırması gerektiğini söylüyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
SEC, Grayscale’i Uyardı: “Bu Üç Altcoin Menkul Kıymet Olabilir!”

Hogan, konuyla ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi:

“SEC, en büyük 20 kripto paranın bir listesini çıkarabilmeli ve bize hangilerinin menkul kıymet olduğunu (ve olmadığını) söyleyebilmelidir. Neden söylemiyor? Neden belirsizliği tercih ediyor? Bizi yasalara uymayan bu projelerden koruması gerekmiyor mu?”

İçeriden öğrenenlerin ticaretiyle (insider trading) suçlanan eski bir Coinbase çalışanına yönelik ayrı bir başvuruda SEC kısa süre önce menkul kıymet olduğuna inandığı dokuz kripto para biriminin adını vermişti.

Başvuruda adı geçen dijital varlıkların hiçbiri piyasa değerine göre ilk 20 coin arasında yer almıyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!