featured

Ünlü analistten Bitcoin (BTC) için korkutan yorum

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Eski verilerden yola çıkan bir kripto analistine göre, Bitcoin‘deki “tehlikeli süreç” sona ermiş gibi duruyor.

13 Mayıs’ta kripto analisti “Rekt Capital”, X’teki Bitcoin döngüsü grafiğini yenileyerek, halving’ten sonraki düzeltmenin sona erdiğini ifade etti.

“Bitcoin, “akümüle alanının dip seviyesinde iyi bir yükseliş” ile kutlama yapıyor.”

Halving öncesi ve sonrasındaki tehlike dönemleri, BTC’nin geçmiş yıllarda geri çekilmesine sebep olmuştu. Günümüzde BTC, Mart ortasındaki zirve fiyatından yüzde 23 düşerek 1 Mayıs’ta 56.800 dolara sarktı. Popüler ananalist, eğer 56.000 dolar dip noktası değilse, “o zaman bu geri çekilme 63 gün ile bu döngüdeki en süreye eşit olacak” dedi.

Tarihsel veriler ışığında geri çekilmenin 56.000 dolarda ve 47 günde sona ermesi bekleniyordu.


Analistler Bitcoin’in (BTC) geleceğinden umutlu!

BTC an itibarıyla 63 bin dolar civarında işlem görüyor. Tarihsel döngü hareketleri her zaman gelecekteki hareketlerin göstergesi olmayabilir. Halvingi takip eden yatay piyasa döneminde daha fazla geri çekilme hala masada olabilir. Bununla birlikte analist, mevcut destek seviyelerinin korunacağından emin:

“Bitcoin, satış tarafındaki momentumunda yavaşlama belirtileri gösteriyor ve 60.000 dolar desteğine karşı salınım eğiliminde.”

Bitcoin’in yükselmesi için bu seviyenin korunması gerekiyor. Rekt Capital, fiyatın kısa vadede 68 bin dolara yükseleceğini düşünüyor. Global Macro Investor‘ın kurucusu Raoul Pal, 13 Mayıs’ta X’te paylaştığı gönderide, “Makro yaz ve sonbahar, küresel likidite döngüsü tarafından yönlendiriliyor” dedi.

Mayıs ayının başlarında, eski BitMEX CEO‘su Arthur Hayes, piyasalar 2024’ün sonlarında yeniden hareketlenmeye başlamadan önce muhtemelen yatay döneminin yaşanacağına inanıyor. Hayes, Fed para politikasından kripto paralar gibi daha riskli varlıklara doğru yol alabilecek bir likidite enjeksiyonunu gündeme getirdi.


Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!