Analist: “Bitcoin’de Bu Yaşanırsa 31.000 Dolar Seviyesine Düzeltme Gelebilir”
Analist: “Bitcoin’de Bu Yaşanırsa 31.000 Dolar Seviyesine Düzeltme Gelebilir”

Ünlü Analist Bitcoin’i (BTC) Değerlendirdi: Hangi Seviyeler Kritik?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para dünyasının tanınan analistlerinden Michaël van de Poppe, yayınladığı son analizinde Bitcoin’i (BTC) değerlendirdi.

Michaël van de Poppe, Bitcoin’in Son Durumunu Değerlendirdi

Van de Poppe, BTC hakkındaki görüşlerine şöyle başladı:

“Bitcoin’in fiyat hareketlerine baktığımızda kesinlikle iyi görünmediğini söyleyebiliriz. Bence geçtiğimiz bahar aylarından bu yana ayı piyasasında olduğumuzu söyleyebilirim. Kasım ayında yaşanan yükselişin gerçek bir boğa olmadığını düşünüyorum.”

Analist ayrıca altcoinlerin kısa bir süre önce yaşadığı ani çöküş dalgasından da bahsetti:

“Son birkaç gündür altcoinlerin büyük oranlarda düşüş yaşadığını görüyoruz. DCG ile ilgili bazı söylentiler var ancak Binance ile ilgili de bir FUD dalgası piyasada bulunuyor. Bu yüzden bu iki tarafa da bağlantısı olan coinlerin en fazla etkilendiğini görüyoruz.

Şu anda piyasada bulunduğumuz aşamada kimsenin kripto para piyasasında kimsenin inancının kalmadığını söyleyebilirim. Bence bu kez ayı piyasası görece daha uzun sürecek. Ayı piyasası dört yıllık döngüyle birlikte azalabilir.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Genesis ve DCG Krizinde Yeni Gelişme: Gemini CEO'su Cameron Winklevoss Açıklama Yaptı!

Van de Poppe altcoinler hakkındaki görüşlerine şöyle devam etti:

“Bence altcoinlerin birçoğu piyasadan silinip gidecek ve artık gerçek bir amaçları kalmayacak. Ancak Bitcoin kalıcı olacak.”

Analist makroekonomik faktörler ve Bitcoin hakkındaki genel görünüm hakkında şunları söyledi:

“Şu anda makroekonomik faktörler BTC fiyatının yükselişe geçmesine hiç de yardımcı olmuyor.

Destek noktalarını bulmak için hareket ortalamalarına bakalım. Bir önceki döngüde 200 günlük hareket ortalamasına dokunuldu ve bu noktadan birçok kez geri dönüldü. Son düşüşlerde ise BTC fiyatı uzun bir aradan sonra 300 günlük hareket ortalamasına kadar geriledi.

Son düşüşte ise 300 günlük hareket ortalamasının da altına inildiğini görüyoruz. Bu noktanın altına inilmesinin ardından bu seviye hemen bir direnç noktasına dönüştü. Şu anda 300 günlük hareket ortalamasının yeniden destek noktası haline gelmesini bekliyoruz.

Bu yaşanmazsa 400 günlük hareket ortalamasının yeniden test edilmesini görebiliriz. Bu seviye yaklaşık olarak 13.700 dolar ile 14.000 dolar arasına denk geliyor.”

Analiste göre Bitcoin fiyatının 14.000 dolar seviyesine düşmemesi için yaklaşık olarak 18.300 dolar seviyesinin yeniden üstüne çıkması gerekiyor.

Analist DCG’nin iflas edebileceğine dair söylentilerin doğru çıkması durumunda ise daha düşük seviyelerin görülebileceğini ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!