sikayetkripto
Analist Bitcoin Fiyatı İçin Takip Ettiği Seviyeleri Paylaştı!
Analist Bitcoin Fiyatı İçin Takip Ettiği Seviyeleri Paylaştı!

Ünlü Analist: Bitcoin’de Bu Destek Çok Önemli!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya genelinde tanınan kripto para fenomenlerinden Michaël van de Poppe, ABD ara seçimleri ve enflasyon verilerinin açıklanacağı kritik hafta Bitcoin’i yorumladı. Analist, Youtube kanalına yüklediği yeni videosunda BTC için bir dizi tahminde bulundu.

Poppe, 21.000$ seviyesinin altına yeniden gerilemesine rağmen Bitcoin’den umudunu kesmiyor. Analiste göre lider kripto para birimi günler içinde yeniden 22.500$ civarına yükselecek.

“Bitcoin’de bir soluklanma evresi görüyorum. 20.500 ve 20.300 dolar seviyeleri benim için kritik destekler. Bu rakamların altına düşmez isek verilerin gelmesinin ardından 22.500$ yeni hedef olur.”

Kripto fenomeni, 22.500$ direncinin de geçildiği takdirde BTC’nin bir anda kendini 25.000$ noktasına sıçrayabileceğine inanıyor.

ABD’de Kritik Hafta: Bitcoin Nasıl Etkilenecek?

Dünyanın en büyük ekonomisi ünvanını elinde bulunduran ABD, çok kritik bir haftadan geçiyor. Piyasalar, Salı günü düzenlenecek olan ara seçimleri pür dikkat takip edecek. Kongre dağılımının yeniden belirlendiği ara seçimde Trump liderliğindeki Cumhuriyetçiler, meclis çoğunluğunu ele geçirirse Biden yönetiminin eli kolu bağlanabilir.

Piyasaların gözünün üstünde olduğu bir diğer gelişme ise Perşembe günü açıklanacak olan enflasyon verileri. Ekim ayında açıklanan TÜFE verisi (%8,2) beklentinin üzerinde (%8,1) seyretti.

Kasım ayında da enflasyon beklenti üzerinde seyrederse, FED’in faiz artışlarında frene basacağı algısı zayıflayabilir. Bu durum başta hisse senetleri, kripto paralar ve değerli metaller olmak üzere bir çok piyasada panik satışlarına yol açabilir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!