Ünlü Analist Açıkladı: “Bitcoin’de Bu Tarihe Kadar Kış Yaşanabilir, Sonrasında Rekor Gelecek!”
Ünlü Analist Açıkladı: “Bitcoin’de Bu Tarihe Kadar Kış Yaşanabilir, Sonrasında Rekor Gelecek!”

Ünlü Analist Açıkladı: “Bitcoin’de Bu Tarihe Kadar Kış Yaşanabilir, Sonrasında Rekor Gelecek!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasındaki düşüş, Bitcoin (BTC) ve büyük altcoinlerin biraz toparlanma yaşaması ile birlikte duraklamış görünüyor.

Piyasadaki düşüş ile birlikte dünyanın en büyük kripto parası, rekor seviyesinden %50’den daha aşağıdan işlem görüyor. Buna rağmen BTC’nin son 24 saatte yaklaşık olarak %5 değer kazandığını hatırlatalım.

Analist Lark Davis, Bitcoin İçin İki Yıl Kış Yaşanabileceğini Açıkladı

Kripto para dünyasının tanınan analistlerinden Lark Davis, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında Bitcoin için iki yıllık bir kış sürecinin kapıda olabileceğini iddia etti:

“BTC için 4 yıllık döngülerimiz devam ederse 2 yıllık kış döneminin ardından 2024 yılında yeni bir rekor gelebilir.

Umarım bu yaşanmaz ancak bunu dikkate almamız gerekiyor.”

If our #bitcoin 4 year cycle keeps playing out then we would be looking for new highs in 2024 with a coming 2 years of winter.

I hope not, but food for thought pic.twitter.com/3CzO6O5jrn

— Lark Davis (@TheCryptoLark) May 13, 2022

Davis’e göre, BTC’nin yaşadığı 4 yıllık döngüler birbirini tekrar etmeye devam ediyor ve Bitcoin için yeni rekor 2024 yılında gelebilir.

Glassnode analistlerine göre BTC fiyatının düşüş trendinin sürmesinin nedeni boğaların halen bir fiyat desteği kurmak için büyük bir baskı altında olması olabilir. Ağ kârlılık oranının düşmeye devam etmesi de düşüş sürecinin sonlanmamasına yol açtı. Buna rağmen yaşanan son düşüş, geçmişte gerçekleşen ayı piyasalarıyla karşılaştırıldığında diğerlerine göre hafif kalıyor.

2021 yılının Temmuz ayında yaşanan piyasa çöküşü Bitcoin fiyatının rekor seviyesinden %54.2 düşmesine neden olmuştu. Karşılaştırma yapmak gerekirse, 2018 ve Mart 2020 düşüşlerinde ise BTC sırasıyla %77.2 ve %85.5 değer kaybetmişti. Bununla birlikte BTC’nin karlılık oranı ise son üç yılda hiç bu kadar düşüş yaşamamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!