NFT
Bitcoin Uçurumun Kenarında Mı Yoksa Uçmaya Mı Hazırlanıyor? Analistler Açıkladı!
Bitcoin Uçurumun Kenarında Mı Yoksa Uçmaya Mı Hazırlanıyor? Analistler Açıkladı!

Ülkelere Göre Kripto Para Hacmi Sıralaması Yayınlandı: ABD’nin Ardından İkinci Sırada Sürpriz Var

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainalysis’in yakın tarihli bir raporuna göre Hindistan, tahmini ham kripto para birimi işlem hacmi açısından küresel olarak ikinci sırayı aldı.

Rapor, Hindistan’ın kripto pazarının vergi yasalarını çevreleyen karmaşıklıklara rağmen ülkenin arkasında sıralanan İngiltere, Türkiye ve Rusya’dan daha iyi performans gösterdiğini ortaya koyuyor.

Chainalysis raporu, Hindistan’ın Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ne göre tabandan benimsemede dünyaya liderlik ettiğini belirtiyor.

Ülke, Bitcoin ve kripto paralarda Temmuz 2022’den Haziran 2023’e kadar yaklaşık 269 milyar dolarlık şaşırtıcı bir hacim kaydetti. Bu etkileyici büyüme, sektör için zorlu bir düzenleyici ve vergi ortamına rağmen gerçekleşti.

Rapora göre Hindistan’ın da içinde bulunduğu Orta ve Güney Asya ve Okyanusya (CSAO) bölgesi, dünyanın en dinamik ve etkileyici kripto para piyasalarından birine ev sahipliği yapıyor. CSAO, ham işlem hacmi açısından Kuzey Amerika ve Orta, Kuzey ve Batı Avrupa’nın (CNWE) ardından üçüncü en büyük kripto pazarı. Bölge, küresel faaliyetlerin %20’sinden biraz daha azını oluşturuyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Santiment Açıkladı: Beklenmeyen Altcoinin Sosyal Hacminde Patlama Yaşadı, Bitcoin’i Bile Geçti!

Tabandan benimsemeyi ölçmek için satın alma gücü ve nüfus hesaba katıldığında, CSAO bölgesi dünyada baskın konumda. Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ndeki ilk on ülkeden altısı bu bölgede yer alıyor: Hindistan (1), Vietnam (3), Filipinler (6), Endonezya (7), Pakistan (8) ve Tayland (10).

Merkeziyetsiz Finans (DeFi), Temmuz 2022 ile Haziran 2023 arasında bölgesel işlem hacminin tahmini %55.8’ini oluşturarak CSAO’da önemli bir artış kaydetti. Bu oran, bir önceki yılın %35.2’sine kıyasla ciddi bir artış anlamına geliyor.

Toplam işlem hacminin %68.8’inin 1 milyon dolar ve üzeri transferlerden oluşmasıyla bölgedeki kurumsal benimsemenin de artmakta olduğu görülüyor. Bu oran bir önceki dönemdeki %57.6’lık orana göre artış gösterdi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!