Ukrayna’ya Yapılan Kripto Para Bağışları 100 Milyon Dolara Dayandı! Zelensky Ne Düşünüyor?
Ukrayna’ya Yapılan Kripto Para Bağışları 100 Milyon Dolara Dayandı! Zelensky Ne Düşünüyor?

Ukrayna, Avrupa Blockchain Ortaklığı’na Katıldığını Duyurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ukrayna nihayet Avrupa Blockchain Ortaklığı’nın (EBP) bir üyesi olarak kabul edildi. Ülkenin Dijital Dönüşüm ve IT Geliştirme Bakan Yardımcısı Alexander Bornyakov, diğer tüm EBP üyesi ülkelerle birlikte toplantıya gözlemci olarak katıldı.

Ukrayna, Dijital Ekonomi Entegrasyonunu Hedefliyor

Kiev’deki pek çok milletvekili uzun bir süredir Avrupa Birliği’ne (AB) kendisini bu ortaklığa alması için çağrıda bulunuyordu. Bununla birlikte, bu hamle Ukrayna’yı AB dışında bu grubun bir parçası olan ikinci ülke haline getiriyor. Daha önce Norveç, EBP’de yer alan AB üyesi olmayan tek ülkeydi. Öte yandan bu büyük gelişme, Rusya’nın devam eden işgali sırasında meydana geldi.

Açıklamaya göre, söz konusu ortaklığın amacı, tüm Avrupa’yı kapsayan bir Blockchain geliştirmek. Bu, AB ve Ukrayna arasında dijital ekonominin entegrasyonunu sağlayacak. Bununla birlikte, ülke devletlerarası Blockchain ağını diğer ülkelerle ortaklaşa genişletmeyi hedefliyor.

Avrupa Komisyonu Başkanı’na EBP tabanlı tek bir Blockchain altyapısının oluşturulmasına ilişkin bir mektup gönderildiği de Ukraynalı yetkililer tarafından ifade edildi. Buna cevaben ülke, Avrupa Blok Zinciri Ortaklığı’na gözlemci olarak katılma onayı aldı.

Kripto Paralar Ülkeye Savaş Sırasında Yardımcı Oldu

Rusya’nın ülkeye savaş ilan etmesinden bu yana ülke, destek almak için AB’ye katılma teklifini gündeme getirdi. Raporlara göre, Ukrayna dünyanın her yerinden 130 milyon doların üzerinde kripto para topladı. Mart ayında, “Ukrayna için Yardım” kampanyası bağışçılardan yaklaşık 60 milyon dolar fon topladı. Ancak, küresel dijital varlık piyasasındaki son çöküş ülkenin topladığı fonların da değerini düşürdü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!