MEXC
sikayetkripto
Tutuklanan Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Gizli Sohbet Grubu Ortaya Çıktı!
Tutuklanan Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Gizli Sohbet Grubu Ortaya Çıktı!

Tutuklanan Eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’ın Gizli Sohbet Grubu Ortaya Çıktı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çöken kripto para borsası FTX‘in yakın çevresinin üyeleri “Wirefraud” adında bir sohbet grubu kurdular ve bu grubu şirketin olağanüstü başarısızlığına giden yolda operasyonlar hakkında gizli bilgiler göndermek için kullanıyorlardı.

FTX’in Yakın Çevresinin ‘Wirefraud’ Adında Gizli Bir Sohbet Grubu Vardı

Bu hafta ABD Kongresi’nde FTX’in çöküşünü soruşturacak ilk büyük duruşmanın arifesinde, FTX kurucuları Sam Bankman-Fried ve Zixiao “Gary” Wang, FTX mühendisi Nishad Singh ve eski Alameda Research CEO’su Caroline Ellison ile birlikte, bilgilerin gizli kalması umuduyla Signal‘de bir sohbet grubu kullandı.

SBF bu iddiaları attığı tweetle yalanlasa da bu pek inandırıcı bulunmadı.

If this is true then I wasn't a member of that inner circle

(I'm quite sure it's just false; I have never heard of such a group)

— SBF (@SBF_FTX) December 12, 2022

Bankman-Fried Bahamalar’da tutuklanmasaydı Çarşamba günü ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verecekti.

Bankman-Fried ve yakın çevresi arasındaki mesaj alışverişlerinin bir kısmının, özellikle de grubuna “Wirefraud” adı verildiği için, duruşmalarda gündeme gelmesi bekleniyor.

FTX Avustralya yöneticileri KordaMentha geçen ay yaptığı açıklamada, yerel FTX operasyonlarıyla bağlantılı banka hesaplarında 42 milyon dolar bulunduğunu ve “çok önemli” meblağların hala ödenmemiş olduğunu söyledi.

Bu durumda 1 milyon müşterinin zarara uğradığı tahmin ediliyor.

Ana FTX şirketi ayrıca 10 milyar ABD dolar kadar müşteri parasını kendi borsasından Alameda Research’e aktardığı düşünülüyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Kurucusu Sam Bankman-Fried Tutuklandı!

Şirket liderlerinin “Wirefraud” adlı bir sohbet grubuna sahip olduklarının ortaya çıkması, Bankman-Fried ve meslektaşlarının görevi kötüye kullanma ihtimaline ilişkin endişeleri artırıyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Adalet Bakanlığı FTX’i soruşturuyor. Adalet Bakanlığı dolandırıcılık gibi cezai ihlalleri kovuştururken SEC de yatırımcıları korumaya yönelik sivil yasaları uyguluyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!