NFT
Türkiye’de en çok tercih edilen ikinci yatırım aracı kripto!
Türkiye’de en çok tercih edilen ikinci yatırım aracı kripto!

Türkiye’de en çok tercih edilen ikinci yatırım aracı kripto!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Paribu ve Futurebright‘ın açıkladığı Kripto Para Bilinirlik ve Algı araştırmasının sonuçlarında çarpıcı bilgiler dikkat çekti.

Paribu ve Futurebright‘ın Kripto Para Bilinirlik ve Algı araştırmasının sonuçlarında birçok detay ilgi çekti. Bunların başında, gayrimenkulden sonra en çok tercih edilen yatırım aracının kripto paralar olduğu görülüyor. Diğer bir çarpıcı detay ise, Türkiye’de kripto paraları işitmeyen kalmadı. Kripto endüstrisini henüz duymayan kişilerin payı yalnızca yüzde 1 şeklinde yer alıyor. Rapor hakkındaki çarpıcı bilgiler ise şu şekilde:

Bu yılın en çok güvenilen ve tercih edilen yatırım aracı gayrimenkul oldu. İkinci sırada ise kripto paralar yer alıyor. Kripto para bilinirliği, geçtiğimiz yıllara göre en yüksek seviyesine ulaştı. Sektörü duymayanların oranı yalnızca yüzde 1. Kripto paralar, en çok kısa vadeli alım-satım işlemlerinde tercih ediliyor. Kripto paraların gelcekte daha çok kullanılacağının düşünülmesi, en önemli işlem motivasyonlarından biri. Kripto para işlem platformları, sektörel araştırma birimleri için en önemli bilgi kaynağı olarak görülüyor. Kripto paralar ile işlem yapan bireyler, kripto paralara daha çok güven duyuyor. Blokzincir teknolojisiyle hayatımıza giren kavramlar arasında kripto para cüzdanı, NFT, ve akıllı sözleşmeler öne çıkıyor. Kripto parayla işlem yapan kişilerin ortalama yaşı 33,3.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!