Kurtarılmaya Çalışılan UST Fiyatı, 0,60 Dolara Düştü: “Bitcoin (BTC) İçin Kara Gece!”
Kurtarılmaya Çalışılan UST Fiyatı, 0,60 Dolara Düştü: “Bitcoin (BTC) İçin Kara Gece!”

Türk Kullanıcıların Yoğunlaştığı Bu Altcoinde Neler Oluyor? Kore Açıklama Yaptı, Fiyat Düştü!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk kullanıcılarının yoğun bir şekilde tercih ettiği Waves (WAVES) altcoini etrafındaki söylentilerin ardından hem coinin kendisi hem de ekosistemin stablecoini USDN ciddi değer kaybetti.

Çinli gazeteci Coin Wu’nun paylaştığı gelişmeye göre WAVES, Kore Borsalar Federasyonu tarafından “yatırım uyarısı” olarak işaretlendi. Bunun nedeni USDN stablecoin’in hızla dalgalanıyor olması. Upbit, WAVES işlemlerini sonlandırıp sonlandırmayacağına iki hafta içinde karar verecek.

Güney Koreli kripto para borsası Upbit konuyla ilgili olarak kullanıcılarına şu mesajı yayınladı:

“WAVES’in (Waves) Digital Asset eXchange Association (DAXA) tarafından Yatırım Uyarısı ile işaretlendiğini duyururuz. DAXA, yatırımcının korunması için yatırım dikkati / ihtiyatı çağrısı, yatırım uyarısının işaretlenmesi ve piyasa desteğinin sona erdirilmesi gibi önlemleri ortaklaşa alabilir.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dikkat! Binance Bu 5 Altcoini Vadeli İşlemlerden Delist Ediyor: Aralarında Tartışmalı Coin de Var!

Coinin Güney Koreli yetkililerce işaretlenmesinin gerekçesi olarak ise şunlar söylendi:

“WAVES, değerini algoritma ile 1 USD’ye sabitlemeyi amaçlayan bir stablecoin olan USDN için teminat olarak kullanılan dijital bir varlıktır. Şu anda USDN’nin değeri 1 dolara tam olarak endeksli değildir.”

WAVES ekosisteminin stablecoini USDN’nin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.86 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bununla birlikte bu stablecoinin fiyatının hali hazırda Haziran ayından bu yana 1 doların ciddi bir şekilde altında olduğunu belirtmek gerekiyor.

WAVES fiyatındaki ani düşüşü gösteren fiyat günlük grafik.

WAVES fiyatı ise Upbit’in açıklamalarının ardından darbe aldı ve ani bir düşüş gerçekleştirdi. WAVES altcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatteki %12’lik düşüşünün ardından 2.05 dolardan işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!