Top 100’ün ilk Bitcoin tabanlı token’ı bir ayda yüzde 420 arttı
Top 100’ün ilk Bitcoin tabanlı token’ı bir ayda yüzde 420 arttı

Top 100’ün ilk Bitcoin tabanlı token’ı bir ayda yüzde 420 arttı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ordinals Inscriptions ve BRC-20 token standardı, 2023’te popülerleşmesinden bu yana Bitcoin (BTC) topluluğunu ikiye böldü. Giderek artan bir benimseme, şimdi Bitcoin’de DeFi’nin anlamını yeniden tanımlıyor ve üzerinde spekülasyon yapılabilecek yepyeni bir değiştirilebilir ve değiştirilemez token (NFT) ekosistemi yaratıyor.

Özellikle Ordi (ORDI), piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasına giren ilk Bitcoin tabanlı değiştirilebilir token oldu. Yükselişi tartışmalı bir ortamda gerçekleşti ve eleştirmenler tamamen spekülatif dijital varlık için gerçek bir değer önerisinin eksikliğine işaret etti.

Bunun yanı sıra, ORDI ve diğer BRC-20 tokenlerine yönelik artan talep, Bitcoin ücretlerinin son haftalarda hızla yükselmesinin nedeni olarak da suçlandı.

Bu özellik, kripto para borsası Binance gibi kripto para sektörünün önde gelen hizmetlerinin dikkatini çekti. En büyük ticaret platformu ORDI’yi bu ayın başlarında ticarete sunulan ilk Bitcoin tabanlı token olarak listeledi.

ORDI, CoinMarketCap endeksine göre, 30 günlük birikmiş kazancının yüzde 418,72’si ile haberin yazıldığı saate göre 21,39 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin tabanlı bu spekülatif token 24 saatlik hacimde 247,64 milyon dolar gibi etkileyici bir rakam kaydetti. Bu da 450 milyon dolarlık tüm piyasa değerinin yüzde 52,85’inin bir gün içinde el değiştirmesiyle sonuçlanmış oldu.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!