sikayetkripto
Thodex CEO’sunun İade Davası Ertelendi, İşte Muhtemel Karar Tarihi!
Thodex CEO’sunun İade Davası Ertelendi, İşte Muhtemel Karar Tarihi!

Thodex CEO’sunun İade Davası Ertelendi, İşte Muhtemel Karar Tarihi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

30 Ağustos’ta Arnavutluk’ta göz altına alınan Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer‘in Türkiye’ye iade süreciyle ilgili yargılama süreci devam ediyor.

Arnavutluk Elbasan Mahkemesi tarafından ele alınan davada henüz bir karar çıkmadı ve bugün yapılan duruşma sonrası dava 17 Kasım’a ertelendi.

Şimdiye kadar 6 Ekim, 21 Ekim, 1 Kasım ve 10 kasım tarihlerinde duruşma yapılmış ve bir sonuç alınamamıştı. Mahkeme kaynaklarından elde edilen bilgilere göre davada nihai karar 17 Kasım’daki duruşmada açıklanacak.

Özer Arnavutluk’taki davada tutuklu yargılanıyor ve Elbasan Başsavcılığı Özer’in Türkiye’ye iade edilmesini talep ediyor.

Arkasında binlerce mağdur bırakarak yurt dışına kaçan Özer’in Türkiye’ye iadesi sonrası asıl yargılaması Türkiye’de yapılacak.

İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu daha önceki açıklamalarında Arnavutluk makamlarıyla iletişim halinde olduklarını ve Özer’in iade edileceğini açıklamıştı.

Özer hakkında Türkiye’de hazırlanan iddianamede 21 Şüpheli ve 2027 mağdur yer alıyor. İddianame’deki bilgilere göre Thodex‘in neden olduğu zarar 356 milyon TL.

Özer ve beraberindeki 20 kişiye yöneltilen suçlamalar şu şekilde: Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme, Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık ve Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı ve suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!