NFT
Tether’dan Kaçış Mı Başlıyor? Dev Kripto Para Borsası USDC Kampanyası Başlattı!
Tether’dan Kaçış Mı Başlıyor? Dev Kripto Para Borsası USDC Kampanyası Başlattı!

Tether’dan Kaçış Mı Başlıyor? Dev Kripto Para Borsası USDC Kampanyası Başlattı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para borsası Coinbase, kullanıcıların USDC’ye geçmesini sağlamak için başlattığı kampanyada Tether rezervleriyle ilgili sorunların altını çiziyor.

Kripto Para Borsası Coinbase Kullanıcılardan USDT’yi USDC İle Değiştirmelerini İstiyor

Coinbase, Circle’a ait USD Coin’i (USDC) destekleyen rezervlerin kalitesini vurgulayan yeni bir kampanyayla “güvenilir bir sabit coine” geçmek isteyen kullanıcılar için dönüşüm ücretlerinden feragat ediyor.

Coinbase, Cuma sabahı Asya saatiyle yayınladığı blog yazısında “Son birkaç haftadır yaşanan olaylar bazı sabit coinleri teste tabi tuttu ve güvenli alana doğru bir kaçış gördük” dedi. “USD Coin’in (USDC) güvenilir ve saygın bir stablecoin olduğuna inanıyoruz.”

Coinbase, bugünden itibaren küresel bireysel müşterilerin USDT’yi USDC’ye dönüştürme ücretlerinden feragat ettiğini söyledi. Coinbase USDC’nin kurucu ortağıdır.

Zincir üzerindeki veriler, USDT’nin Coinbase’de en çok işlem gören üçüncü dijital varlık olduğunu ve şu anda 99 sentten işlem gördüğü borsadaki hacmin %5’ini temsil ettiğini gösteriyor.

FTX’in çöküşünden günler sonra, Tether (USDT) sabitinden koptu ve 0.93 dolara kadar düştü. Borsalardaki işlem çiftlerinin çoğunluğu 1 dolara geri döndü, ancak CoinGecko verileri Binance’deki bazı çiftlerde 0.99 dolardan işlem görmeye devam ettiğini gösteriyor.

Eylül ayı sonlarında, Tether’e New York’taki bir ABD yargıcı tarafından USDT’nin desteklenmesine ilişkin mali kayıtları sunması emredildi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
ABD Para Birimi Denetleme Ofisi'nden (OCC) Kripto Para Açıklaması!

Bu, New York Yüksek Mahkemesi’nde görülen ve New York Başsavcısı’nın Tether’in rezervlerine ilişkin soruşturmasında topladığı belgeleri yayınlamasını isteyen davadan ayrıdır.

Yakın zamanda Binance USDC’yi desteklemeyi bırakarak müşteri varlıklarını kendi sabit coin’i BUSD‘ye otomatik olarak dönüştürmüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!