sikayetkripto
USDT’nin Tahtı Sallantıda! USDC, Ethereum Ağı Üzerinde USDT’nin Önüne Geçti!
USDT’nin Tahtı Sallantıda! USDC, Ethereum Ağı Üzerinde USDT’nin Önüne Geçti!

Tether (USDT) ile Rekabet Halinde Olan USD Coin (USDC) Arzını Azaltmaya Başladı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelen verilere göre, stablecoin USD Coin’in (USDC) toplam arzı son 90 gün içinde 55.55 milyar dolardan 46.57 milyar dolara geriledi.

Circle, Son Üç Ayda USD Coin Arzını 9 Milyar Dolar Azalttı

Söz konunu verilere göre bu, USDC çıkaran Circle‘ın dönem içinde yaklaşık 9 milyar dolar değerinde stablecoin yaktığı anlamına geliyor.

Bu, 90 günlük dönemde Circle tarafından imha edilen en yüksek USDC hacmidir. Ayrıca, bu veri Ekim ayının başlarında Tron ağındaki stablecoin arzından aynı gün içinde çıkarılan 1 milyar doları da içeriyor.

Bir kullanıcı, stablecoini destekleyen temel fiat para birimini, genellikle ABD dolarını kullandığında Circle USDC’yi yakar.

Şirket bunu, kullanılan tokenları yakma adresine göndererek ve bu tokenları Blockcahain kaydından kalıcı olarak silerek yapar.

USDC yakımındaki bu artış, büyük DeFi platformları tarafından stablecoin borç verenlere sunulan getiride belirgin bir düşüşle aynı zamana denk geldi.

LoanScan’den alınan veriler, Compound ve Aave‘deki USDC borç verme oranının yılın başından bu yana %70’ten fazla düştüğünü gösteriyor.

Bu düşüş, özellikle ABD Merkez Bankası’nın geçen ay faiz oranını %2.50’den %3.25’e yükseltmesi nedeniyle, DeFi getirilerini geleneksel finans piyasasında sunulanların altına çekti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
USDC CEO'su: Dijital Bir Banka Olmak İstiyoruz!

USDC arzı düşerken, Tether (USDT) arzı aynı dönemde artış gösterdi. USDT’nin dolaşımdaki arzı Temmuz başından bu yana 2 milyar dolardan fazla arttı. Tether’ın stablecoin piyasasındaki hakimiyeti de üç ayın en yüksek seviyesi olan %45.9’a yükseldi.

Circle kısa süre önce kullanıcıların USDC’de birden fazla zincirde işlem yapma becerisini geliştirme planlarını açıkladı.

Şirket, kullanıcıların USDC’yi desteklenen ağlar arasında transfer etmelerine olanak tanıyacak bir protokol başlatmaya hazırlanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!