MEXC
Darısı Ripple (XRP)’ın Başına! Tether (USDT) Sorunu Çözüldü!
Darısı Ripple (XRP)’ın Başına! Tether (USDT) Sorunu Çözüldü!

Tether, Resmi Twitter Hesabından Yaptığı Açıklama İle Dünyanın Dört Bir Yanındaki Regülatörlere Seslendi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Stablecoin şirketi Tether, regülatörlere blockchain ve kripto para endüstrisini inşa edebilmek adına işbirliği içinde çalışılmasının önemli olduğunu ifade etti.

12:03
26 Kasım 2021

Tether, stablecoin’lerle ilgili sorunları çözmek için küresel yasa koyucular ile birlikte çalışacağını duyurdu. Sektörü inşa etmek için işbirliği içinde çalışacakları ifade edilen açıklama, şirketin resmi Twitter hesabı üzerinden yapıldı.

İçerik Rehberi

Tether, Twitter Hesabından Regülatörlere SeslendiTether’in Çağrısı Ne İfade Ediyor? Tether, Twitter Hesabından Regülatörlere Seslendi Bir tweet dizisi ile Tether, ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesine başkanlık eden Senatör Sherrod Brown’ın bir basın açıklamasının da bağlantısını paylaşımına ekledi. Brown stablecoin ihraç eden şirketlere ve kripto para birimi borsalarına yatırımcıları nasıl koruduklarını soran mektuplar gönderdi. Tether’in tweetleri, bu basın açıklamasının bir yanıtıydı. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Değeri stabil kripto paralar, ülkelerde finansal istikrarsızlığa yol açabileceğinden endişe duyan dünyanın birçok yerinde düzenleyicinin radarına girdi. Bu süreçte özellikle Tether, çeşitli eleştiri oklarının hedefi oldu. Çok sayıda regülatör, defalarca kez Tether’in piyasaya sürdüğü USDT’leri %100 nakit rezerv ile desteklemediğini dile getirerek stabil kripto para şirketlerinin şeffaf olmadığını ifade etti. Tether’in Çağrısı Ne İfade Ediyor? Dünyanın birçok ülkesindeki regülatör, stabil kripto para birimlerinin, finansal istikrarsızlığa yol açabileceğini ifade etti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), birçok kripto para birimi şirketi hakkında çeşitli nedenlerden ötürü de inceleme başlattı. Bu süreçte birçok merkez bankası, CBDC (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) ihraç etmenin potansiyel fayda ve risklerini de araştırmaya başlayarak gerekli çalışmalara başladı. Tether, sosyal medya hesabından yaptığı bu paylaşımı ile, düzenleyicilerle beraber çalışmak istediğini açık ve net bir şekilde ifade etti. Uzun bir süredir tartışmalara konu olan şirket, blockchain ve kripto para endüstrisini inşa etmek adına işbirliği içinde çalışılması gerektiğinin şart olduğunu belirtti. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!