NFT
Tether Kendisine Karşı Açılan Davayı “Saçma ve Taklitçi” Olarak Nitelendirdi!
Tether Kendisine Karşı Açılan Davayı “Saçma ve Taklitçi” Olarak Nitelendirdi!

Tether CTO’su Paolo Ardoino Piyasa Manipülasyonu Davasında İfade Verecek!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hem Bitfinex hem de Tether’in Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Paolo Ardoino, devam eden bir toplu dava kapsamında bu hafta ifade vermeye hazırlanıyor.

Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino Piyasa Manipülasyonu Davasında İfade Verecek

LeboBTC’nin kurucu ortağı ve CEO’su Jason Leibowitz tarafından 2019 yılında başlatılan dava, Bitfinex, Tether, Crypto Capital ve ilgili yöneticilerine karşı mali suiistimal ve piyasa manipülasyonu iddialarını içeriyor.

Ardoino’nun Çarşamba günü alınması planlanan ifadesi, uzun süren yasal savaşta çok önemli bir aşama olarak görülüyor. Sanıklar başlangıçta yeterli hazırlık yapılması gerektiğini ileri sürerek Ekim ayı başına kadar erteleme talep etmişlerdi.

Ardoino’nun ifadesinin alınacağı konuların kapsamının ancak 7 Eylül’de netleştiğini ve hazırlık için sınırlı bir zaman sağladığını ileri sürdüler.

Bu dava, Bitfinex ve Tether’in kripto piyasasına verilen 1,4 trilyon doların üzerindeki zarardan sorumlu olduğunu iddia ediyor.

Onları banka dolandırıcılığı ve kara para aklama da dahil olmak üzere çeşitli mali suiistimallerle suçluyor. Tether, piyasa bütünlüğüne olan bağlılığını vurgulayarak bu iddiaları sürekli olarak reddetti.

Ardoino’nun ifadesine giden yolda en önemli noktalarından biri, ele alınabilecek konuların çeşitliliğiydi. Bu, alım satım kayıtları, kredi politikaları ve Tether için rezerv tutan belirli cüzdanlarla ilgili endişeleri kapsıyordu.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika: PayPal, Kullanıcıların Kripto Para ile Ödeme Yapmasını Sağlayacak Özelliği Piyasaya Sürdü

Davacılar, bu hesapların durumunun anlaşılmasının davanın merkezinde yer aldığını ileri sürüyorlar.

Tether gibi stabilcoinler, geleneksel para birimlerinin değerine sabitlenmiş dijital varlıklar olarak hareket ederek kripto ekosisteminde önemli bir rol oynamaktadır.

Özellikle Tether, Temmuz sonu itibariyle stabilcoinini destekleyen 72 milyar doların üzerinde ABD Hazine tahviline sahip olduğunu iddia etti.

Bununla birlikte, düzenleyici incelemelerinin ardından 2021’de New York Eyaleti Başsavcısı ile bir anlaşmaya gidildi. Bu anlaşma, Tether ve Bitfinex’in ana şirketi iFinex’in New York’ta iş yapmasını engelledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!