Tether CEO’su Bitcoin’in (BTC) Benimsenmesi Hakkında Konuştu
Tether CEO’su Bitcoin’in (BTC) Benimsenmesi Hakkında Konuştu

Tether, Bitcoin Madenciliği Şirketi Northern Data’ya 420 Milyon Dolarlık Yatırım Yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beklenmedik bir hamleyle, 86.5 milyar dolarlık stablecoin devi Tether’in arkasındaki kripto para şirketi Tether Group, Almanya’da kayıtlı tartışmalı bir Bitcoin madencisi olan Northern Data Group’a stratejik bir yatırım yaptı.

Toplam 10.000 adet H100 GPU için 420 milyon dolar gibi yüksek bir meblağı içeren anlaşma, Tether’ı teknoloji sektöründe yeni bir rakip olarak konumlandırmakla kalmadı, aynı zamanda Northern Data’da %20’lik bir hisse sahibi olmasını sağladı.

Nvidia’nın H100 GPU’ları, üstün veri işleme yetenekleri nedeniyle bu 40.000 dolarlık yongayı satın almak isteyen yeni girişimler ve yapay zeka şirketleriyle birlikte teknoloji endüstrisinin gözdesi haline geldi. Northern Data bu çipleri yapay zeka girişimlerine kiralamayı planlıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FTX Yeni Yönetiminden Önemli Uyarı: “Son Tarih Yaklaşıyor”

Tether’in CTO’su Paolo Ardoino, yatırımla ilgili heyecanını dile getirdi:

“Northern Data Group’a yapılan bu yatırım, yeni teknolojik ufuklara doğru taze bir girişimi temsil ettiği için heyecan duyuyoruz. Bu yatırım, Tether tokenlerinin rezervlerinin gücünü ve bütünlüğünü korurken sorumlu büyüme ve inovasyona olan bağlılığımızın altını çiziyor.”

Tether aslına bakılırsa bu yatırımın boyutunu resmi olarak açıklamamıştı. Forbes tarafından verilen 420 milyon dolar miktarı ise şirket tarafından yalanlanmadı ancak %20’lik hisse oranının yanlış bilgi içerdiği belirtildi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!