365miner.com
LUNA, LUNC ve USTC’ye Yeni Soruşturma!
LUNA, LUNC ve USTC’ye Yeni Soruşturma!

Terra’nın (LUNA) Tabutuna Son Çivi Çakıldı Mı? LUNA Destekçisi Fondan Açıklama Geldi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto hedge fonu Arca, piyasadaki mevcut gerileme nedeniyle içerisinde TerraUSD token yatırımı da bulunan 20 milyon dolarlık Digital Yield Fund’ı kapattı.

“Fonun Kapanmasının Nedeni TerraUSD Değil”

Eylül 2021’de açılan fon TerraUSD’ye yatırım yapıyordu ancak bir kaynak, haberi ilk bildiren kapanışın ardındaki nedenin bu olmadığını söyledi. Bir Arca sözcüsü haberi doğruladı.

Kripto hedge fonu Arca, şirkete yakın bir kişinin CoinDesk’e verdiği demece göre, genel piyasa gerilemesi nedeniyle Digital Yield Fund’ı piyasaya sürüldükten bir yıldan kısa bir süre sonra kapattı.

Söz konusu kişiye göre, fonun kapatıldığı sırada yönetim altında 20 milyon doların biraz üzerinde varlığı vardı ve bu sermaye yatırımcılara iade edildi.

Arca CEO’su Rayne Steinberg CoinDesk’e gönderdiği bir e-postada “Stratejik bir iş incelemesinin ardından, 31 Ağustos’ta yürürlüğe giren Digital Yield Fund’ımızı kapatmaya karar verdik” dedi ve ekledi:

“Değişen piyasa koşulları göz önüne alındığında, bu kararın yatırımcılarımızın yararına olduğuna inanıyoruz.”

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Güney Kore, Terra Kurucusu Do Kwon'un LUNA Fiyatında Manipüle Yaptığını İddia Etti!

Arca, aktif olarak yönetilen Digital Yield Fund’ı Eylül 2021’de duyurmuş ve düşük çift haneli getiri hedeflemişti. Firmanın yıllık Yatırım Danışmanı kayıt belgelerine göre, fonun brüt varlık değeri 30 Haziran itibarıyla 53 milyon dolardı.

Mayıs ayında gönderilen bir yatırımcı mektubunda Arca, fonun Terra’nın çökmüş olan TerraUSD (UST) kripto parasına yatırım yaptığını açıklamıştı.

Kaynağa göre bu risk fonun kapanmasına neden olmadı, aksine Digital Yield’in risk-ödül dengesini değiştiren piyasa türbülansının bir örneği oldu. Kaynağa göre Arca gelecekte benzer bir ürünü piyasaya halen sürmeye açık.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!