NFT
Terra’da (LUNA) Büyük Gün, Tokenlerin Kilidi Açılıyor: Resmi Saat Açıklaması Geldi!
Terra’da (LUNA) Büyük Gün, Tokenlerin Kilidi Açılıyor: Resmi Saat Açıklaması Geldi!

Terra Soruşturmasında Yeni Gelişme! 108 Milyon Dolara Daha El Konuldu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 yılından bu yana yaşanan kripto kışı Bitcoin (BTC) ve kripto para birimlerinin yanı sıra sektördeki kripto şirketlerini ve projelerini de etkiledi.

Bu yıl yaşanan ve hem kripto para fiyatlarına hem de şirketlere büyük ölçüde zarar veren ilk olay Mayıs ayındaki Terra (LUNA) çöküşü oldu.

Terra çöküşünden sonra Güney Kore’de olayla ilgili soruşturmalar başlatıldı ve bu soruşturmalar kapsamında Terra kurucusu Do Kwon hakkında tutuklama ve arama emri çıkartıldı.

Bunun yanı sıra Terra ile ilgisi olduğu düşünülen kişi yada şirketlerin varlıkları da donduruldu.

Bu bağlamda Kasım ayında Terra kurucu ortağı Daniel Shin‘in 108 milyon dolar (140 milyar won) değerindeki varlıklarına el koyan Seul Güney Bölge Mahkemesi, Terra ile ilgili daha fazla varlığa el koyma kararı aldı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
LUNA'daki Dolandırıcılık İddiaları Durmak Bilmiyor! LUNA Kurucusunun 104 Milyon Dolarına El Konuldu!

Yerel haber ajansı The Korea Economic Daily‘nin haberine göre, Seul Güney Bölge Mahkemesi, savcılığın Terra olayıyla ilgili olduğunu düşündüğü yedi kişinin mülküne el koyma talebini kabul etti.

Bu bağlamda mahkeme, Terraform Labs‘ın bağlı şirketi Kernel Labs’ın eski ve görevdeki CEO’larının 120 milyar won’luk (92 milyon $) varlıklarının dondurulmasına karar verdi.

Mahkeme ve savcılık, 2018 yılında kurulan Kernel Labs’in CEO’su Kim Hyun-joong‘un geçmişte Terraform Labs’ta mühendislik başkan yardımcısı olarak görev yapmasından dolayı Terra ile yakın bağları olabileceğini düşünüyor.

Hatta bazı kaynaklar, Kernel Labs çalışanlarının Terraform Labs’ın Güney Kore ofisinde çalıştığını iddia etti.

Güney Koreli savcılar, Kernel Labs’in CEO’su Kim’in Terra’dan yaklaşık olarak en az 79 milyar won (61 milyon dolar) yasa dışı kazanç elde ettiğine inanıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!