sikayetkripto
Terra Kurucusu Do Kwon ile İddiaya Giren İki Trader, Kwon’un Ödeme Yapmasını Talep Ediyor!
Terra Kurucusu Do Kwon ile İddiaya Giren İki Trader, Kwon’un Ödeme Yapmasını Talep Ediyor!

Terra (LUNA) Skandalında Flaş Gelişme Yaşandı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore mahkemesi, 40 milyar dolar değerindeki Terra ekosisteminin çöküşünden dört ay sonra kripto para Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon hakkında tutuklama emri çıkardı.

Kripto Para Terra (LUNA) CEO’su Do Kwon Hakkında Tutuklama Kararı Çıkarıldı

Haberi ilk duyuran Güney Kore gazetesi Chosun Ilbo oldu.

Habere göre, yakalama emri Seul Güney Bölgesi Savcılık Ofisi’nin Mali Menkul Kıymet Suçları Ortak Soruşturma Ekibi (müdür Dan Sung-han liderliğinde) ve Mali Soruşturma Bölümü (başsavcı Chae Hee-man liderliğinde) tarafından çıkarıldı.

Do Kwon’un dışında Terraform Labs’ın kurucularından Nicholas Platias ve bir başka çalışanı Han Mo hakkında da tutuklama emri çıkarıldı.

Do Kwon’un Singapur’a kaçarak burada saklandığı düşünülüyor.

Bu kişiler sermaye piyasası kanununu ihlal etmekle suçlanıyor.

Raporda ayrıca yakalama emrinin bir yıl süreyle geçerli olduğu ve savcıların tutuklamaları gerçekleştirmek için Interpol ile birlikte çalışmayı düşündükleri belirtildi.

Bir zamanlar piyasaya sürülen en büyük üçüncü stablecoin olan TerraUST, Mayıs ayı ortasında hedef fiyatı olan 1 dolardan büyük bir çöküş yaşamıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bu Altcoinin, Terra Çöküşünde İflas Eden Şirkete Yüklü Yatırımı Olduğu Ortaya Çıktı!

Sabitlemeyi yeniden sağlamak için çılgınca bir girişimle, Luna Foundation Guard tarafından milyarlarca dolarlık Bitcoin satılmıştı.

Piyasaya çok büyük miktarlarda Terra’nın yerel para birimi olan Luna sürülmüştü.

Tüm bunlara rağmen hem Luna hem de TerraUST’nin fiyatı neredeyse sıfıra kadar düştü. Terra blockchaini iki kez durduruldu ve yatırımcılar ağır kayıplar yaşadı.

UST ve Luna’nın çöküşünden sonra Kwon, Terra ekosistemini yerel para biriminin yeni bir versiyonuyla yeniden inşa etmek için bir plan başlatmıştı.

Do Kwon ağustos ayında verdiği bir röportajda, Terra’yı araştıran Güney Koreli müfettişlerin kendisiyle iletişime geçmediklerini iddia etmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!