365miner.com
Terra (LUNA) Saatler İçerisinde Yüzde 200 Yükseldi! LUNA Cephesinde Neler Oluyor?
Terra (LUNA) Saatler İçerisinde Yüzde 200 Yükseldi! LUNA Cephesinde Neler Oluyor?

Terra (LUNA) Saatler İçerisinde Yüzde 200 Yükseldi! LUNA Cephesinde Neler Oluyor?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Terra (LUNA) Blockchain’in bu yılın başlarında çarpıcı bir şekilde çökmesinin ardından yeniden yaratılan versiyonunun kripto parası olan LUNA, Cuma günü birkaç saat içinde fiyatını üçe katladı.

Böylelikle token, ilk piyasaya sürüldüğü tarih olan Haziran ayı başlarındaki rekor seviyesine yaklaştı.

Terra (LUNA), Belirli Bir Sebep Olmaksızın Yaklaşık Yüzde 200 Değer Kazandı

Kripto para fiyat izleyicisi CoinGecko’nun verilerine göre, altcoinin fiyatı 2 doların altından neredeyse 7 dolara fırladı. Bu yazının yazıldığı anlarda LUNA, son günlerde görülen çok daha yüksek işlem hacmiyle son 24 saatte %212’den fazla artış göstererek yaklaşık 6 dolardan alıcı buluyordu.

LUNA fiyatında yaşanan son gelişmeleri gösteren günlük grafik.

LUNA, Terra Blockchain’in ikinci versiyonunun yerel coini olarak işlem görüyor. İlk versiyon Mayıs ayında yaşanan çöküş ile birlikte piyasa değerinden 60 milyar doları bir çırpıda silmişti.

Çöküş, Blockchain’i oluşturan firma Terraform Labs ve kurucusu Do Kwon hakkında dolandırıcılık soruşturması açılmasına yol açmıştı.

Eski Blockchain, Terra Classic olarak yeniden adlandırıldı ve şu anda Luna Classic (LUNC) coinine ve stablecoin USTC’ye ev sahipliği yapıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra Classic (LUNC) Geliştiricileri Büyük Yakımı

Kripto paralar gibi riskli varlıklar, birden fazla ekonomik göstergenin küresel ekonominin yavaşladığına işaret etmesi ve yatırımcıların FED’in faiz artırımlarını beklenenden daha erken yavaşlatabileceği ve hatta gelecek yıl faiz oranlarını düşürebileceği ihtimalini değerlendirmesiyle Cuma günü bir rahatlama rallisiyle genel olarak yükseliyor gibi görünüyor.

Çöken Blockchain’in coini olan LUNC da kısa bir süre önce bünyesine bir yakım mekanizmasını katacağını açıklamasının ardından ralli yaşamıştı.

Kripto para piyasasını takip edenler, Terra ağında yeni bir gelişme ya da haber olmamasına rağmen bu tür bir fiyat hareketi yaşandığı için şaşkınlar.

Dijital varlık sosyal bilgi platformu LunarCrush’ın verileri, son zamanlarda sosyal medya platformlarında bahsedilme ve etkileşimlerin artması nedeniyle bu altcoin ağında bireysel spekülatif bir çılgınlığa işaret ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!