Telegram’ın Duyurduğu Kripto Para Entegrasyonu O Altcoin’in Fiyatını Fırlattı! İşte Detaylar!
Telegram’ın Duyurduğu Kripto Para Entegrasyonu O Altcoin’in Fiyatını Fırlattı! İşte Detaylar!

Telegram’ın Duyurduğu Kripto Para Entegrasyonu O Altcoin’in Fiyatını Fırlattı! İşte Detaylar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Telegram Messenger, kripto para cüzdanı TON Space’i platformuna entegre ederek kullanıcılarına kendi kendine saklama imkanı sunuyor. Telegram Wallet’ın tüm kullanıcıları bugünden itibaren TON Space’e erişebilecekler. Entegrasyon duyurusu TON’un hizmet token’i Toncoin’in (TON) fiyatının yüzde 10’un üzerinde yükselmesine neden oldu. Piyasaya etkisi: Pozitif
12:20
13 Eylül 2023

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram Messenger, The Open Network (TON) tabanlı kripto para cüzdanı TON Space’i platformuna entegre etti. Kripto para cüzdanı Kasım ayından itibaren küreselde Telegram kullanıcılarının kullanıma açılacak. Gelişmenin ardından TON’un hizmet token’i Toncoin’in (TON) fiyatı fırladı.

İçerik Rehberi

ToggleTON Space’in Telegram’a Entegrasyonu TON’u FırlattıSEC’in Baskısıyla Telegram TON’dan Uzaklaşmak Zorunda Kalmıştı TON Space’in Telegram’a Entegrasyonu TON’u Fırlattı Telegram, aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı için TON tabanlı kendi kendine saklama imkanı sunan kripto para cüzdanı TON Space’i platformuna entegre ettiğini duyurdu. TON Vakfı’ndan yapılan açıklamada, kullanıcıları TON Space adı verilen kripto para cüzdanına mesajlaşma uygulamasının Ayarlar seçeneğinden ulaşılabildiği belirtildi. Bugünden itibaren Telegram Messenger’da Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) gibi kripto paraları alıp satmalarını sağlayan bir bot olan Telegram Wallet’ın tüm kullanıcıları TON Space’e erişebilecekler. Kasım ayından itibaren ise ABD ve diğer bazı ülkeler hariç olmak üzere dünya genelindeki tüm Telegram kullanıcıları kendi kendine saklama imkanı sunan kripto para cüzdanına erişerek kullanabilecekler. TON Space’in Telegram’a entegre edildiği haberi TON‘un fiyatının yükselmesine neden oldu. Yüzde 13’ün üzerinde yükselen TON’un fiyatı 1,95 dolara kadar çıktı. SEC’in Baskısıyla Telegram TON’dan Uzaklaşmak Zorunda Kalmıştı Telegram, 2020’de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun (SEC) açtığı davanın ardından iki yıldan uzun bir süre doğrudan geliştirilmesini sağlamasının ardından TON için desteğini durdurarak sistem dışı bırkamıştı. SEC, 2019 yılında Telegram’a kayıtsız menkul kıymet olduğunu iddia ettiği Grams adlı bir token kullanarak ICO yoluyla 1.7 milyar dolar topladığı için dava açmıştı. Telegram, konuyu çözüme ulaştırmak için kullanılmayan yatırımcı fonlarını iade etmiş ve SEC’e 18.5 milyon dolar para cezası ödeyerek anlaşma yoluna gitmişti. 2020’den beri TON, açık kaynaklı bir topluluk projesi olarak geliştiriliyor. Dahası TON Space cüzdanı artık TON ekosistemi için yeni bir altyapı katmanı olarak hizmet ediyor. TON Vakfı, lansmanının bir parçası olarak Telegram’ın TON projeleri ve ortakları için küresel reklam platformu Telegram Ads‘ye öncelikli erişim sağlayacağını söyledi. Telegram’ın baş yatırım sorumlusu John Hyman yaptığı bir açıklamada “Telegram’ın misyonu her zaman ifade özgürlüğünü sağlamak olmuştur, ancak bu dijital çağda konuşma çok daha fazlasıdır. Kullanıcıların kimliklerine ve varlıklarına sahip olma hakkına sahip olduklarına inanıyoruz. TON Space ile kullanıcılar artık bunu kolaylaştıracak teknolojiye sahipler.” derken “Bu ortaklıkla, dijital mülkiyet haklarını tüm kullanıcı tabanımızın kontrolüne veriyoruz. Aynı zamanda TON projelerine şimdiye kadarki en büyük Web3/Web2 ortaklığında kitlemize ulaşmaları için araçlar sağlıyoruz.” eklemesini yaptı. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!