Telegram CEO’sundan Toncoin’e Destek Geldi, Toncoin Zıpladı!
Telegram CEO’sundan Toncoin’e Destek Geldi, Toncoin Zıpladı!

Telegram, Kripto Borsası Kurmak İstiyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformlarından Telegram kurucusu Pavel Durov’un bugün yaptığı açıklamalar kripto endüstrisinde büyük yankı buldu. Durov, ilk olarak Telegram dahilinde bir kripto borsası ve cüzdan uygulaması oluşturmayı planladıklarını duyurdu.

Durov, 30 Kasım’da resmi Telegram kanalı üzerinden yaptığı açıklamada bu girişimin kripto sektörü üzerindeki merkezileşmenin kırılmasına katkıda bulunacağını belirtti. Telegram’ın patronu, FTX’in çöküşünü örnek göstererek merkezi kripto borsalarının riskine dikkat çekti.

“Telegram’ın bir sonraki adımı, kullanıcıların alım-satım yapmak ve kripto paralarını saklayabilmeleri için kuracağımız merkeziyetsiz borsa-cüzdan uygulaması olacak.”

“Kripto Merkezileşiyor”

Telegram kurucusu, blockchain endüstrisinin zaman içinde amacından saptığını düşünüyor. Durov’a göre gücün birkaç kurumda toplanması nedeniyle FTX’in iflası bir süpriz değil. CEO, bu sorunun çözümü için ise blockchain projelerinin ademi merkeziyetçiliği yeniden önemsemesi gerektiğini belirtti.

Pavel Durov, blockchain geliştiricileri için bazı tavsiyeler de verdi.

“Geliştiriciler, geniş kitlelerin kolay anlayabileceği ve hayatına etki edebilecek ürünler üzerinde çalışmalı.”

“Ethereum’un Modası Geçti!”

Telegram CEO’su, borsa kurma planı ile başladığı açıklamasında Ethereum’u da eleştirdi. Durov’a göre ETH ağında son aylarda önemli güncellemeler yapılsa dahi ücretler hala pahalı. CEO, Ethereum için “modası geçti” ifadesini kullandı.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!