sikayetkripto
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali
2021 Bitcoin boğa koşusunu müjdeleyen göstergede tekrar alım sinyali

Teknoloji milyarderleri bir günde 50 milyar dolar kaybetti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın en zengin 5 insanı Salı günü New York Borsası’nda yaşanan düşüşlerde toplamda 50 milyar dolara varan bir para kaybettiler. Yaklaşık 300 milyar dolarlık servetiyle bu anlamda bir numara olan Elon Musk, Tesla hissesindeki %8’lik düşüşten dolayı bir günde 8 milyar dolar kaybederken, bu rakam %7 düşen Amazon’un sahibi Jeff Bezos için ise 10 milyar dolar oldu.

İlk iki sıradaki Musk ve Bezos’un bir günlük toplam kaybı 18 milyar dolar olurke, Google’ın çatı şirketi olan Alphabet’in kurucuları Larry Page ve Sergey Brin de kişi başına 5’er milyar dolar kaybettiler.

Yılbaşından bu yana 300 milyar dolar kayıp

Yazılım şirketi Microsoft’un %5’lik düşüşü ise şirket kurucusu Bill Gates’e 3 milyar dolar, CEO Steve Balmer’a ise 5 milyar dolara mâl oldu. Bitcoin’e karşıt duruşuyla bilinen yatırım uzmanı Warren Buffet da, çeşitlendirilmiş olan portföyündeki kayıplardan ötürü 3 milyar dolar zarara uğradı. Meta CEO ve kurucusu Mark Zuckerberg de 6 milyar dolar kaybetti. Market Insider’ın verdiği bilgiye göre de, bu isimlerin yılbaşındaki düşüşlerden bu yana elde ettikleri toplam kayıp ise 295 milyar dolar oldu.

Hintli milyarderlerin serveti arttı

Yaşanan büyük kayıplara meydan okuyan ise iki isim bulunuyor. İkisi de Hindistan’dan olan Mukesh Ambani ve Gautam Adani isimli dolar milyarderi yatırımcılar bütün bu düşüşlere rağmen servetlerine adeta servet kattılar. Enerji odaklı portföyü sayesinde Ambani’nin serveti 4 milyar dolar büyürken, Adani’nin serveti ise inanılmayak şekilde 70 milyar dolar artış yaşadı.

Haber Kaynak: uzmancoin.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!