sikayetkripto
Tayland SEC, Kripto Kredilerini Yasaklıyor!
Tayland SEC, Kripto Kredilerini Yasaklıyor!

Tayland SEC, Kripto Kredilerini Yasaklıyor!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tayland Menkul Kıymetler Komisyonu (SEC), kripto kredisi veren platformların ayı piyasası nedeniyle batması sonucu oluşan sıkıntıların bir daha yaşanmaması için sert tedbirler almayı düşünüyor. Kurum, kripto para platformlarının veya şirketlerinin ülkedeki verdiği hizmet alanlarını kısıtlamak için çalışma yürütüyor.

Tayland SEC, iddiaya göre planlanan kısıtlamalarda iki ana konuya odaklanmış durumda. İlk konu, dijital varlık saklama hizmetleri üzerine. İkinci konu ise kripto para üzerinden borç veren platformlar.

Yetkililer, bu alanda atılacak adımların ülkedeki küçük yatırımcıyı ve bilinçsiz sermaye sahiplerini koruyacağına inanıyor. Kurumu harekete geçiren ana neden, geçtiğimiz yaz aylarında özellikle bazı kripto borsalarında yaşanan likidite problemi.

Tayland, Kripto Paraları Nasıl Kısıtlayacak?

Tayland hükümeti, kripto paraların bir hisse senedi gibi sadece al-sat aracı olarak kullanılmasından çok da rahatsız değil. SEC’e göre ana sorun, kripto paralar üzerinden pasif gelir elde edilmesi ve borsaların likiditesinin denetlenememesi. Hükümet ayrıca kripto para reklamlarının yapılmasını da hoş karşılamıyor.

Geçtiğimiz Temmuz ayında Asya ve özellikle Tayland’da hizmet veren Zipmex kripto borsası, bir dizi likidite sorunu yaşamıştı. Borsa, para yatırım ve çekim işlemlerine bir süre ara vermek zorunda kaldı.

Para çekim işlemlerinin yeniden başlamasına rağmen Tayland SEC, kripto para borsası hakkında suç duyurusunda bulundu.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!