NFTPump
SWIFT Kripto Para Denemelerine Başladı!
SWIFT Kripto Para Denemelerine Başladı!

SWIFT’ten Yeni Kripto Para Hamlesi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzde Blockchain teknolojisi gelişmeye devam ediyor ve pek çok kurumsal firma tarafından kullanılıyor.

Blockchain teknolojisiyle ilgilenen son kurumsal isim ise SWIFT oldu.

Bloomberg’in haberine göre küresel olarak finans kurumları tarafından her gün on milyonlarca işlemle ilgili talimatların iletilmesi için kullanılan mesajlaşma sistemi SWIFT, blok zincirini test etmeye başladı.

SWIFT de yaptığı açıklamada Blockchain testleri yaptıklarını doğruladı.

Blockchain projesine fintech şirketi Symbiont’un pilotluk yapacağını belirten SWIFT, şunları söyledi:

“Temettü ödemeleri ve birleşmeler gibi önemli kurumsal etkinliklerin iletişiminde verimliliği artırmak için American Century Investments, Citi, Vanguard ve Northern Trust dahil olmak üzere yedi menkul kıymet şirketiyle işbirliği yapıyoruz.

Kurumsal eylem iş akışının daha da otomatikleştirilmesi ve doğruluğunu artırmaya yönelik yeni bir pilot projenin parçası olarak SWIFT, bağlı 11.000’den fazla kurumdan yararlanan bir ağ etkisi yaratmak için akıllı sözleşmeleri ve blok zinciri özelliklerini kullanarak fintech şirketi Symbiont’un teknoloji platformu Assembly’yi kullanacak.”

Başlatılan proje kapsamında SWIFT mesajlarındaki kurumsal eylem verileri SWIFT tercümanı tarafından çevrilecek ve Symbiont’un blok zincirine yüklenecek.

Küresel bir finans devi olan SWIFT, 200’den fazla ülke ve bölgede, 11.000 şirket arasında güvenli mesajlar vererek trilyonlarca dolarlık işlemi yönetiyor.

SWIFT, bu yılın başlarında Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından büyük ilgi gördü. Ancak ABD ve Avrupalı devletler Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımlar kapsamında bazı Rus bankalarını SWIFT sisteminden çıkardı.

Symbiont’un platformunu kullanan SWIFT, blockchain projesinin Eylül ayında geri bildirim sağlayacak bir grup pilot katılımcı tarafından test edildiğini söyledi.

SWIFT, testin başarılı olması halinde blockchain teknolojisini daha fazla kurumsal etkinliği kapsayacak bir biçimde genişletmeyi planlıyor.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!