SushiSwap, Aptos Blockchain’e Genişliyor! İşte Detaylar!
SushiSwap, Aptos Blockchain’e Genişliyor! İşte Detaylar!

SushiSwap, Aptos Blockchain’e Genişliyor! İşte Detaylar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

Merkeziyetsiz borsa SushiSwap, Aptos Blockchain’e genişleyecek ve bu, SushiSwap’in EVM uyumlu olmayan ilk Blockchain entegrasyonu olacak. Genişleme kapsamında, SushiSwap’in 2. sürüm otomatik piyasa yapısı da Aptos ağına entegre edilecek. Aptos Blockchain, eski Meta çalışanları tarafından oluşturulan bir Layer 1 Blockchain’i ve yerel varlığı APT’dir. Piyasaya etkisi: Nötr
09:17
11 Eylül 2023

Merkeziyetsiz kripto para borsası SushiSwap, merkeziyetsiz borsasını Aptos Blockchain’ine genişleteceğini duyurdu. Genişlemenin bir parçası olarak SushiSwap’in 2’nci sürüm otomatik piyasa yapısı (AMM) da Aptos ağına entegre edilecek.

İçerik Rehberi

ToggleSushiSwap’in Aptos Blockchain’ine GenişlemesiAptos Blockchain’i ve APT SushiSwap’in Aptos Blockchain’ine Genişlemesi Merkeziyetsiz kripto para borsası SushiSwap, lansmanından bu yana popüler Blockchain’lerden birisi haline gelen Aptos Blockchain’ine genişleyerek, merkeziyetsiz finans projesinin Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile yerel olarak uyumlu olmayan bir Blockchain’e ilk kez entegre olmasını sağlayacak. Bu önemli genişlemenin bir parçası olarak, SushiSwap’in 2’nci sürüm otomatik piyasa yapıcısı (AMM) da Aptos ağına entegre edilecek. SushiSwap ekibinden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada “Bu entegrasyon, SushiSwap için EVM olmayan ilk Blockchain‘e işaret ediyor” denildi. Açıklamada ayrıca “Aptos ile ilk EVM dışı entegrasyon sağlanırken, SushiSwap’in Blockchain’ler arası ve çoklu Blockchain’lerde öne çıkma hedeflerini ilerletmek için kilit önem taşıyor” eklemesi yapıldı. SushiSwap’in halihazırda faaliyet gösterdiği başlıca EVM uyumlu Blockchain’ler arasında Ethereum (ETH), Fantom (FTM), Polygon (MATIC), Arbitrum (ARB), BNB Chain ve diğer Blockchain’ler yer alıyor. Aptos Blockchain’i ve APT Önde gelen girişim şirketi Andreessen Horowitz (a16z) tarafından desteklenen Aptos projesi, bir Layer 1 Blockchain’idir. Sosyal medya devi Facebook’un çatı şirketi Meta’nın eski çalışanları tarafından oluşturularak piyasaya sürülen Aptos, geliştiricilere Rust tabanlı bir programlama dili olan Move’u kullanarak merkeziyetsiz uygulamalar (dApps) oluşturma imkanı sunuyor. Aptos Blockchain’inin yerel varlığı ise APT‘dir. CoinMarketCap verilerine göre APT, son 24 saatte kaydettiği yüzde 2,11 düşüşle 5,16 dolardan işlem görüyor. 30 Ocak 2023 tarihinde 19,90 dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydeden APT, güncel fiyatlarla rekorunun yüzde 74,2 altında fiyatlanıyor. APT’de tüm zamanların en düşük seviyesi ise 3,09 dolarla 30 Aralık 2022 tarihinde kaydedilmişti. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!