Ünlü Dogecoin Fenomeni Takipçilerini Dolandırdı: Binlerce Dolar Zarar Var!
Ünlü Dogecoin Fenomeni Takipçilerini Dolandırdı: Binlerce Dolar Zarar Var!

Suçluların Yeni Gözdesi: “Dogecoin!”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteklemesiyle de büyük bir hayran kitlesi kazanan popüler mem tokeni Dogecoin (DOGE), bu popülaritesiyle birlikte yasa dışı suçluların da gözdesi oldu.

Blockchain analitik firması Elliptic yayınladığı bir raporda, Dogecoin’in yasal mal ve hizmetler için bir ödeme aracı olarak kullanılmasının yanında yasadışı faaliyetlerde de kullanımının arttığını tespit ettiğini belirtti.

Firma, DOGE’nin çoğunlukla dolandırıcılık, terörün finansmanı ve çocuk cinsel istismarı dahil olmak üzere ciddi suçlarda kullanıldığına dikkat çekti.

Rapor, Temmuz 2021’de İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu tarafından Hamas ile bağlantılı olduğuna yada terörle ilgili faaliyetlerde kullanıldığına inanılan 84 kripto para adresine karşı yürütülen soruşturmaya atıfta bulunarak, bu kripto adresleri arasında DOGE cinsinden 40.235$ içeren cüzdanlar olduğunu söyledi.

Elliptic ayrıca, yasa dışı suçlular arasında Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) dışında başka kripto paraların da popüler olmaya başlandığına işaret etti.

Aralık 2013’te oluşturulan Dogecoin, Tesla CEO’su Elon Musk’ın da pumplamasıyla büyük bir kitleye ulaştı ve popülaritesinde artış yaşadı.

Başlangıçta şaka tokeni olarak çıkmasına rağmen DOGE, Ukrayna hükümeti tarafından Rusya’nın işgaline karşı bağış olarak da kabul edilmesi de dahil olmak üzere ödeme yöntemi olarak da kullanılıyor.

Hatta Elon Musk, Tesla ürünlerinde Dogecoin ödemelerini kabul ettiğini açıklamıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Son Dakika! Elon Musk Müjdeyi Verdi, Dogecoin Yüzde 20 Yükseldi!

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!