MEXC
sikayetkripto
Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!
Circle CEO’su, USDC Hakkındaki Söylentilere Cevap Verdi!

Stablecoin İhraççısı Halka Açılmaktan Vazgeçti!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tether’in (USDT) ardından kripto endüstrisinin en büyük ikinci stablecoin ihraççısı Circle (USDC), halka açılma planını iptal ettiğini açıkladı. Şirket, Concord Acquisition Corp. ile yapacağı muhtemel birleşmenin ardından planladığı halka arz hamlesinden vazgeçti.

Circle, Concord Acquistion ile yaptığı birleşme sürecini feshetti. İki taraf da anlaşmanın neden feshedildiğine dair bir açıklama yapmadı.

Stablecoin ihraççısı, yaptığı fesih duyurusunda sadece şu detayı paylaştı:

“İki şirket de yaptığı detaylı inceleme ve istişarenin ardından birleştirme girişiminin iptal edilmesine karar verdi.”

Circle ve Concord 2021 yılının Temmuz ayında halka arz olmak için bir şirket birleşimi yapmak istediğini duyurdu. Geçtiğimiz senenin Şubat ayında yapılan müzakereler sonucunda Circle’ın piyasa değeri 4,5 milyar dolardan 9 milyar dolara kadar yükselmişti.

Circle yetkilileri, birleşme girişiminin feshine rağmen halka arz olmak için başka yöntemler aradıklarını açıkladı. Şirket, küresel bir kripto ekonomisi için gerekli altyapı ve hizmeti sunma vizyonunu yineledi.

Dev stablecoin ihraççısının CEO’su Jeremy Allarie geçtiğimiz günlerde şirketin bilançosunu açıkladı. Allire, Circle’ın 2022 3. çeyreğinde 274 milyon dolar gelir ve 43 milyon $ net kâr elde ettiğini duyurdu.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!