Kripto Para Borsalarının Hacim Verileri Açıklandı: Önceki Aya Göre Durum Nasıl?
Kripto Para Borsalarının Hacim Verileri Açıklandı: Önceki Aya Göre Durum Nasıl?

Soruşturma Geçiren Bitcoin Borsası Alım Satım İşlemlerini Durdurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından yürütülen bir soruşturmanın ardından, Hong Kong merkezli kripto para borsası JPEX alım satım işlemlerini durdurdu.

Hong Kong Kripto Borsası JPEX Alım Satım İşlemlerini Durdurdu

Bu hamle, borsa ile ilişkili bir kişinin tutuklanmasının ardından geldi. South China Morning Post’un (SCMP) haberine göre Hong Kong polisi, gerekli lisansa sahip olmadan faaliyet gösterdiği iddia edilen JPEX ile ilgili toplam 83 şikayet aldı.

SFC, JPEX’in Hong Kong’da gerekli lisansa sahip olmadan faaliyet gösterdiğini ve bunun da borsanın meşruiyeti ve mevzuata uygunluğu konusunda endişelere yol açtığını belirtti.

Bu iddialar SFC tarafından kapsamlı bir soruşturma başlatılmasına neden olmuştu.

Ortaya çıkan duruma yanıt olarak JPEX, şu anda karşı karşıya oldukları zorlukları açıklayan bir bildiri yayınladı.

Borsa, kendi görüşlerine göre fonları haksız yere donduran ve müzakere için ek bilgi talep eden üçüncü taraf piyasa yapıcılarla ilgili sorunların altını çizdi.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Dikkat: Yeni Haftada 17 Altcoinde Yüklü Token Kilit Açılışı Var! İşte Gün Gün Saat Saat Listesi

Bu durum likidite kısıtlamalarına ve günlük operasyonel maliyetlerde kayda değer bir artışa neden olarak işlerin yürütülmesinde önemli zorluklara yol açtı.

Bu likidite kısıtlamaları göz önüne alındığında, JPEX önümüzdeki Pazartesi gününden itibaren Earn Trading arayüzündeki tüm işlemleri listeden çıkarma kararı aldı.

Ayrıca borsa, para çekme ücretlerini ayarlamak için aktif olarak çalışıyor ve Merkezi Olmayan Özerk Organizasyon (DAO) olmaya yönelik bir yeniden yapılandırma hamlesini değerlendiriyor.

Tayvan’dan gelen raporlar, JPEX’in Taipei ofisinin yakın zamanda boşaltıldığını ve yerel yetkililerin borsa ile ilişkili Tayvanlı nüfuz sahipleriyle görüştüğünü gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!