NFT
Son Kripto Yükselişiyle Birlikte Madencilik Zorluğu Arttı
Son Kripto Yükselişiyle Birlikte Madencilik Zorluğu Arttı

Son Kripto Yükselişiyle Birlikte Madencilik Zorluğu Arttı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında yaşanan son yükseliş dalgasının ardından, Bitcoin madencilik zorluğunda yüzde 10’a yakın bir artış gözlemlendi.

Geçtiğimiz yıl zorluklarla ve düşüş senaryolarıyla ilerleyen kripto para piyasası, bu yılın ilk gününden itibaren yükselişlere tanıklık ediyor. Yılın ilk gününden itibaren yükselişini devam ettiren kripto paralar, beraberinde olumlu haberlerin de gelmesiyle piyasada bir boğa havası oluşturdu. Özellikle Asya haberleri, kripyo yatırımcılarını iştahlandırdı. Tüm bu süreçlerin ardından, Bitcoin madencilik zorluğunda da yüzde 9.95 oranında bir artış gözlemlendi.

Kripto Yükselişi Tetikledi: Bitcoin Madencilik Zorluğu Arttı!

BTCcom’da yayınlanan bir güncellemeye göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu son yükselişlerin ardından yüzde 9.95 oranında arttı.

Kripto para birimlerinin yükselişe geçmesi, arka plandaki birçok etmenin de olumlu havaya bürünmesine yol açtı. Zor günlerden geçen kripto madencileri, kripto piyasasının yükseliş yaşamasının ardından bir nebze de olsa rahatlayabildi. Güç maliyetlerinin düşmesi ve kazançların artması, daha fazla madencilik ekipmanının çevrimiçi hale gelmesini sağladı.

The Block tarafından sağlanan verilere göre, ağdaki küresel hashrate, bu hafta geçici olarak 320 EH’s’nin üzerine çıktı. Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Luxor COO’su Ethan Vera, şunları söyledi;

Daha verimli makineler piyasaya çıktıkça, elektrik fiyatları düştükçe, altyapı inşa edildikçe ve madencilik ekonomisi Bitcoin fiyatı ve sıralı işlem ücretleriyle iyileştikçe ağ hashrate’i yukarı doğru ilerlemeye devam ediyor.

Haber Kaynak: www.coinkolik.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!