Analist Ethereum’da “Mega Boğayım” Dedi, 9 Nedenini Sıraladı
Analist Ethereum’da “Mega Boğayım” Dedi, 9 Nedenini Sıraladı

Son Dakika! VanEck Ethereum Vadeli İşlem ETF’ini Başlattı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcıların ve piyasanın uzun süredir beklediği haber geldi ve VanEck Ethereum vadeli işlem ETF’ini başlattı.

VanEck’in sitesine göre de Ethereum Vadeli işlem ETF’inin başlama tarihi bugünü yani  2 Ekim 2023’ü gösteriyor.

Businesswire’ın haberine göre, bugün, Ether (ETH) vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yaparak sermaye kazancı elde etmek için tasarlanmış, aktif olarak yönetilen benzersiz yeni bir ETF olan VanEck Ethereum Strateji ETF’ini (EFUT) bugün piyasaya sürdü.

VanEck Dijital Varlık Ürün Direktörü Kyle DaCruz açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ethereum, merkezi olmayan uygulama ekosisteminin 1. katman yapı taşıdır ve platformun değişim yöntemi olarak Ethereum ile dijital para birimleri, küresel ödemeler, akıllı sözleşmeler ve çok daha fazlasındaki yenilikleri teşvik eder.

Bu noktada ABD’de bir spot ETF ürünü aracılığıyla dijital varlıkları ETH’nin etrafında gelişen güçlü vadeli işlem piyasasına erişmenin bir yolu olarak başlatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

VanEck ürün Yönetimi Başkanı Ed Lopez, “Bir fon yöneticisi seçerken deneyim önemlidir ve VanEck’in küresel piyasalarda ve farklı piyasa döngülerinde yatırım yapma konusunda uzun bir geçmişi vardır. Yatırımcılara sermaye piyasalarının önemli yeni segmentlerine erişim sunma mirasımız EFUT’un lansmanı ile devam ediyor. Bu yeni ETF EFUT’u pazara sunmaktan ve bireyler ve danışmanlar için çeşitlendirilmiş bir dijital varlık portföyü için temel bir yapı taşı sağlamaktan çok memnunuz.” dedi.

Haberin duyulmasının ardından Ethereum (ETH) fiyatının bir tepki vermediği görüldü. ETH yazım esnasında 1,732 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!