Son Dakika: Terra UST ve LUNA Neden Sıfırlandı? Yatırımcılar Mağdur!
Son Dakika: Terra UST ve LUNA Neden Sıfırlandı? Yatırımcılar Mağdur!

Son Dakika: Terra UST ve LUNA Neden Sıfırlandı? Yatırımcılar Mağdur!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcıların milyarlarca doları göz göre göre buhar oldu. LUNA ve UST fiyatı neden sıfırlandı?

05:24
13 Mayıs 2022

UST ve LUNA fiyatı resmen sıfırlandı. Yazı hazırlandığı sırada LUNA 4 sıfırlı bir fiyattan alıcı buluyor. Binance borsası işlem çiftlerini liste dışı bıraktı. Peki ama gün içinde 0,05 dolara kadar yükselen LUNA fiyatı neden böyle sıfırlandı? Yatırımcılar bu saatten sonra ne yapacak?

İçerik Rehberi

Terra UST ve LUNA Neden Sıfırlandı! Terra UST ve LUNA Neden Sıfırlandı! Proje ekibi beklendiği üzere LUNA basarak UST sabitini koruyamadı. Ağı ve tokeni sıfırlama kararı aldı. Terra ekibi aşağıdaki paylaşımı yaptı.

“Terra blockchain’i resmen 7607789 bloğunda durdu. Terra Validators, ağı yeniden oluşturmak için bir plan bulmak için ağı durdurdu. Daha fazla güncelleme gelecek”.

Uzmanlara göre ağ durduruldu ve geçmişte alınan bir anlık görüntüye göre gerçekten mağdur olanlara yeni LUNA token dağıtımı yapılacak. Fakat burada mağdurların nasıl belirleneceği merak konusu, saatler önce alım yapan yatırımcıların bile parası %100 erimişken yeni tokenlerin mevcut arz ile ancak dağıtılması mümkün olacak. Aynı yüksek arz ile dağıtım yapıldığında tokenin fiyatı bugün gördüğü rakama bile belki ulaşamayacak. UST tokenin yeni başlatılan ağda basılmayacağı ve mağdurlara yeni LUNA token gönderileceği konuşuluyor. Detaylar henüz netleşmedi.   Detaylar geliyor. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!