Son Dakika! Terra (LUNA) Ağı Resmi Olarak Durduruldu: Fiyata Nasıl Etki Eder? İşte Detaylar!
Son Dakika! Terra (LUNA) Ağı Resmi Olarak Durduruldu: Fiyata Nasıl Etki Eder? İşte Detaylar!

Son Dakika! Terra (LUNA) Ağı Resmi Olarak Durduruldu: Fiyata Nasıl Etki Eder? İşte Detaylar!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son günlerde gündemi sürekli olarak meşgul eden Terra (LUNA), Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında Terra Blockchain’inin resmi olarak durdurulduğunu açıkladı.

Terra blok zinciri, olası saldırılara karşı koruma sağlamak için durduruldu. https://t.co/HFWVMGj7gZ

— Bitcoin Sistemi (@bitcoinsistemi) May 12, 2022

Terra (LUNA) Resmi Twitter Hesabı, Terra Ağının Durdurulduğunu Açıkladı

Geçtiğimiz günlerde stablecoini UST’nin 1 dolar sabit olan fiyatının giderek düşmesi sonrası son derece zor zamanlardan geçen Terra, bu açıklamayla birlikte resmi olarak durdurulmuş oldu.

Açıklamaya göre Terra doğrulayıcıları, “yüksek LUNA enflasyonu ve ağa yapılacak saldırıların maliyetinin çok düşmüş olduğu” için Terra zincirini durdurma kararı aldı.

Terra Blockchain’i resmi olarak 7603700. blokta durduruldu.

Platform kısa bir süre önce bir “kurtarma paketi” açıklamıştı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Terra Acil Eylem Planını Açıkladı, Luna Serbest Düşüşte!

Geçtiğimiz ayların gözde kripto paralarından biri olan LUNA, 5 Nisan 2022 tarihinde 119 dolara kadar tırmanarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı.

Bu fiyattan %99.99 değer kaybeden altcoin, bu yazının yazıldığı anlarda CoinMarketCap verilerine göre 0.01716 dolardan işlem görüyor.

Terra’nın fiyatındaki bu düşüşe büyük oranda stablecoini UST neden oldu. Bilindiği üzere algoritmik bir stablecoin olan UST ile Terra koordineli bir şekilde yakım ve mint işlemlerine tabii tutuluyor ve bu sayede de UST fiyatının 1 dolara sabit kalması sağlanıyordu.

UST fiyatının sabit tutulması amacıyla piyasaya çok yüklü miktarlarda LUNA tokeni sürüldü. Bu yazının yazıldığı anlarda 3.5 milyar token sirkülasyonda bulunuyor. Bir zamanların gözde tokeni Terra’nın piyasa değeri şu sıralar 50 milyon dolar civarında seyrediyor.

Ağın Durdurulması Fiyata Nasıl Etki Eder?

Uzmanlar ağın durdurulmasıyla birlikte merkeziyetsizlik kavramına darbe vurulduğunu ifade etse de ağın durmasıyla beraber saldırıların önüne geçilmesi planlanıyor.

Bu hamleden sonra fiyatın yukarı yönlü hareket etmesi beklenirken önümüzdeki süreçte LUNA için ölüm ya da kalım mücadelesi verilecek.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Crypto Türkiye ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!