Son Dakika: NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! Uyarılar Boşuna Değilmiş!
Son Dakika: NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! Uyarılar Boşuna Değilmiş!

Son Dakika: NFT Yatırımcıları İçin Korkulan Oluyor! Uyarılar Boşuna Değilmiş!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özet

SEC ikinci NFT davasını Stoner Cats 2 LLC’ye açtı. Ekip 1 milyon dolar ceza ödeyecek. Koleksiyonu satın alan mağdurlara paralarının iade edilmesi için ayrıca fon oluşturulacak. Piyasaya etkisi: Nötr
17:25
13 Eylül 2023

Kripto para piyasalarındaki düzenleyici baskı katlanarak artıyor ve SEC artık NFT’lerle de yakından ilgilenmeye başladı. Haftalar önce SEC’in ilk NFT odaklı yatırım sözleşmesi, kayıtsız menkul kıymet davasını duyurmuştuk. Bugün de ikincisi geldi.

İçerik Rehberi

ToggleSEC Kripto Davası Son Dakika SEC Kripto Davası Son Dakika Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu bugün Stoner Cats NFT’leriyle ilgili harekete geçtiğini açıkladı. Stoner Cats adlı bir web dizisini finanse etmek için yatırımcılardan yaklaşık 8 milyon dolar toplayan koleksiyon ihraççıları kayıtsız menkul kıymet ihracı yapmakla suçlanıyor. SEC kararına göre, 7 Temmuz 2021’de SC2, yatırımcılara her biri yaklaşık 800 dolardan 10.000’den fazla NFT sattı. Koleksiyon ihraç edilirken yatırımcılara belirli faydaların reklamı yapıldı ve bu şekilde yapılan pazarlamayla talep toplandı. SEC şunları yazdı;

“SC2 ekibi, Hollywood yapımcılarının desteğiyle başarılı bir web dizisinin Stoner Cats NFT’lerinin ikincil piyasadaki değerini artırabileceğini söylüyordu. Ayrıca, kararda SC2’nin Stoner Cats NFT’lerini SC2’ye NFT’lerdeki her ikincil piyasa işlemi için yüzde 2,5 telif hakkı sağlayacak şekilde yapılandırdığına dikkat çekiliyor. Alıcılar en az 10.000 işlemde 20 milyon dolardan fazla para harcadı. SEC’in kararına göre SC2, bu kripto varlık menkul kıymetlerini kayıttan muaf olmayan kayıtsız bir teklifle halka sunarak ve satarak 1933 Menkul Kıymetler Yasasını ihlal etti.”

Ekip 1 milyon dolar ceza ödeyecek ve mağdur yatırımcılarına paralarını iade edecek. SC2 ayrıca elinde veya kontrolünde bulunan tüm NFT’leri imha etmeyi kabul etti. Yakında daha fazla NFT projesine benzer davalar açıldığını görebiliriz. Birçok koleksiyon pazarlanırken gelecekte kar elde etme beklentisi ana odak noktasıydı. Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!