Son Dakika: İngiltere’den Sert Kripto Para Açıklaması
Son Dakika: İngiltere’den Sert Kripto Para Açıklaması

Son Dakika: İngiltere’den Sert Kripto Para Açıklaması

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İngiltere kripto paralarla alakalı sert açıklamalarına devam ediyor. Bitcoin 47.600 dolar seviyesinde bulunuyor.

21:20
13 Aralık 2021

İngiltere Merkez Bankası Müdürü Andrew Bailey kripto paralarla alakalı zehir zemberek bir açıklama yaptı. Kripto paraların geleceğine inanmayan ve her seferinde yaptığı konuşmalarda bunu ifade eden Bailey, yatırımcıları tekrar uyardı. Son açıklamalara bakılırsa İngiltere, Çin’in yolunu takip etmeye istekli görünüyor.

İçerik Rehberi

 

İngiltere Merkez Bankası Kripto Paraİngiltere ve Kripto Paralar İngiltere Merkez Bankası Kripto Para Andrew Bailey daha önce de kripto paralarla alakalı oldukça sert açıklamalarda bulunmuştu. Son gelen söylemleri, bir açıklamadan ziyade çağrıyı andırıyor. İngiltere Merkez Bankası Müdürü şunları söyledi: “Kripto paralara yatırım yapan insanlar tüm parasını kaybedebilir. Özellikle finans kurumlarının kripto varlıklara karşı daha temkinli yaklaşması gerekiyor”. 300’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye üye olabilirsiniz. Üstelik bu sert tavır sadece ülkenin Merkez Bankasıyla sınırlı da değil. İngiltere’nin önde gelen finans kuruluşları da kripto paralarla alakalı daha negatif pozisyonlar alıyor. İngiltere ve Kripto Paralar İngiltere Merkez Bankası’nın Kasım ayındaki açıklamalarını hatırlarsanız “kriptolar risk teşkil edecekleri noktaya ilerliyor” minvalinden bu yorum yapılmıştı. Bugün gelen değerlendirmeyle bunu harmanlarsak artık kripto paralar İngiltere Merkez Bankasının kırmızı çizgisine yaklaşmış görünüyor. BBC’ye konuşan Başkan Yardımcısı Cunliffe geçtiğimiz ay hükümetleri regülasyonlar konusunda harekete geçmeye davet etmişti. O günlerde kripto para ekosistemi tam 3 trilyon dolar sınırına dayanmıştı ve bugün piyasadan nerdeyse 800 milyar dolar silindi. Tüm dünyada kripto paraların düzenlenmesi üzerine çalışılıyor ancak İngiltere ve Çin düzenlemelerden daha ziyade, ekosistemin tamamen yok edilmesine ihtiyaç olduğunu düşünüyor. Küresel finans piyasalarındaki dinamiklerin, merkeziyetsiz ekonomi yani kripto paralarla yok edileceğini bundan yıllar evvel konuşuyorduk. O günlerde dünya devi finans şirketleri bu senaryoyu alaya alıyordu. Ancak geldiğimiz noktada trilyon dolarlık finans kuruluşları kripto para ürünleri üzerinde çalışıyor. ABD kripto paraları regüle ederek inovasyonu destekleyeceği yönünde açıklamalar yapıyor. Çin ve İngiltere etrafında oluşmaya başlayan blok ise kripto para ekosistemine savaş açarcasına açıklamalar yapıyor. O zaman The Times tarafından yayınlanan şu haberi hatırlayalım.

“The Times 03/Ocak/2009 Şansölye Bankalar için İkinci Kurtarma Paketinin Eşiğinde”

Satoshi, bu haberi özellikle seçerek Bitcoin bloğuna işlemişti. Mevcut finansal sistemin artık yozlaştığını, sürdürülemez hale geldiğini düşünüyordu. Bu fikir sadece yıllar içinde sıfırdan 3 trilyon dolara yaklaşan bir ekonomi kurdu. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

coin-turk.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!