NFT
Grayscale’in Yeni Fonu Piyasaya Sürüldü: İçinde Bu Üç Altcoin Var!
Grayscale’in Yeni Fonu Piyasaya Sürüldü: İçinde Bu Üç Altcoin Var!

Son Dakika: Grayscale, Ethereum Vadeli İşlemler ETF’i Başvurusunda Bulundu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık yönetim şirketi Grayscale Investments, Ethereum vadeli işlemlerini takip edecek yeni bir borsa yatırım fonu (ETF) için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Söz konusu ETF, emtiaları ve spot Bitcoin ETF’lerini yönetecek bir mevzuat olan 1933 tarihli Menkul Kıymetler Yasası kapsamında kayıt altına alındı. Bu, Grayscale’in Ethereum vadeli işlem ETF’leri için ilk girişimi değil. Şirket daha önce 1940 tarihli Yatırım Şirketi Yasası kapsamında ayrı bir ETH vadeli işlem ETF’si için başvuruda bulunmuştu.

SEC’in her iki kanun kapsamında kayıtlı Bitcoin vadeli işlem ETF’lerini onaylamış olması, bazı yatırımcıların SEC’in genel olarak Bitcoin vadeli işlemleri konusunda rahat davrandığına inanmasına yol açtığı için bu hamle önemli.

Grayscale’in son başvurusu, SEC’in şirketin Bitcoin tröstünü spot Bitcoin ETF’ye dönüştürme başvurusunu reddetmemesi gerektiğine dair bir mahkeme kararının ardından geldi. Mahkeme, Grayscale’in önerdiği BTC ETF’sinin onaylanmış vadeli işlem tabanlı BTC ETF’lerine “somut olarak benzer ” olduğunu gösterdiğini açıklamıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!