Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! İşte Bitcoin’in (BTC) İlk Tepkisi!
Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! İşte Bitcoin’in (BTC) İlk Tepkisi!

Son Dakika: FED Faiz Kararını Açıkladı! İşte Bitcoin’in (BTC) İlk Tepkisi!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FED, haftalardır beklenen faiz kararını nihayet kamuoyuyla paylaştı.

FED faiz oranını 50 baz puan artırdı. (Beklenti 50 baz puandı)

Bitcoin fiyatı açıklanan faiz kararına düşüş ile karşılık verdi. BTC fiyatı faiz kararı açıklanmadan önce 18.320 dolar civarında seyrediyordu.

FED #faiz oranını 50 baz puan artırdı.

(Beklenti 50 baz puandı)#Bitcoin

— Bitcoin Sistemi (@bitcoinsistemi) December 14, 2022

FED Başkanı Jerome Powell 22:30’da Bir Konuşma Yapacak

22:30’da FED başkanı Jerome Powell’ın bir konuşma yapması bekleniyor.

RBC Capital Markets’ın baş ABD ekonomisti Tom Porcelli, faiz kararı öncesinde piyasa ile ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu yükseliş döngüsü şu anda bitmiş olmalı. Son aylarda Fed’in enflasyona karşı savaştığını söylemekten hoşlanıyoruz. … Bu noktada faizleri artırmaya devam etmelerine gerek yok ama elbette artıracaklar.”

Faizler konusunda oybirliğiyle ya da oybirliğine yakın bir şekilde yapılacak oylamanın ardından, para politikasının bundan sonra nereye gideceği konusunda hararetli bir tartışma yaşanacak.

Bu tartışmanın hem toplantı sonrası açıklamaya hem de Powell’ın basın toplantısına yansıması bekleniyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
FED Eski Başkanı ve Nobel Ödüllü Ekonomistten Bitcoin (BTC) Yorumu!

Piyasaların değişiklik beklediği alanlardan biri, FOMC’nin “hedef aralıkta devam eden artışların uygun olacağını öngördüğü” ifadesinin “bazı artışlara” ihtiyaç duyulabileceği gibi daha genel bir ifadeye dönüştürülmesi. Bu durum Fed’e bir sonraki hamlesi için esneklik sağlarken, piyasalarda Şubat ayının bir süre için son faiz artışı olabileceği beklentisi hakim. FED’in bundan sonraki faiz kararı 1 Şubat’ta açıklanacak.

Powell’ın, komitenin enflasyonla mücadelesinin geleceğine ilişkin görüşlerine açıklık getirip getirmeyeceğine dikkat edilecek. Powell muhtemelen FED’in faiz oranlarını yükselteceğini ve enflasyon merkez bankasının %2’lik hedefine geri dönme konusunda somut işaretler gösterene kadar yüksek tutacağını yineleyecektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!