sikayetkripto
Solana (SOL) Ağında Dip Görüldü: 2022’nin En Düşük TVL’ine İnildi
Solana (SOL) Ağında Dip Görüldü: 2022’nin En Düşük TVL’ine İnildi

Solana (SOL) İçin Yeni Gelişme: Circle Büyük Entegrasyonu Duyurdu!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ödeme firması Circle, Euro Coin’i Solana (SOL) blok zincirine getiriyor ve kendi çapraz zincir protokolünü 2023’ün ilk yarısında SOL ekosistemine genişletiyor.

Circle, Euro Coin’i henüz Haziran ayında popüler stabilcoin USDC’nin Avrupa versiyonu olarak piyasaya sürmüştü. Euro Coin de aynı şekilde çalışıyor ancak dolar yerine Euro’ya sabitlenmiş durumda. Coin şu anda Ethereum blok zincirinde yayında.

Circle, Euro Coin ve Zincirler Arası Transfer Protokolünü Solana Üzerinde Yayınlayacak

Circle yaptığı açıklamada, FTX’in SOL üzerinde hayata geçtiğinde Euro Coin için destek ekleyeceğini söyledi. Circle, diğer merkezi olmayan finans protokollerinin de piyasaya sürüldüğünde bu stablecoin’i desteklemekle ilgilendiklerini ifade ettiklerini söyledi.

Solana Labs ödemeler müdürü Sheraz Shere konuyla ilgili olarak şunları açıkladı:

“Euro Coin’in Solana’da kullanılabilirliği, anlık döviz için yeni kullanım durumlarının önünü açıyor, yeni bir temel para birimine sahip yatırımcılar için opsiyonellik sağlıyor, Euro Coin borç verme ve borç almaya izin veriyor ve Solana Pay’de bir ödeme para birimi olarak USDC ile birlikte sunulacak.”

Circle ayrıca henüz piyasaya sürülmemiş olan zincirler arası transfer protokolünü de SOL ekosistemine genişletmeyi planlıyor.

Bu protokol Eylül ayında duyurulmuştu ve 2023’ün başında Ethereum ve Avalanche üzerinde hayata geçecek. Circle, 2023’ün ilk yarısında bunu da Solana’ya getirmeyi bekliyor.

Çapraz zincir aktarım protokolü, kripto projelerinin USDC’yi farklı blok zincirleri arasında aktarmasını sağlıyor. Wrapped token kullanmak yerine her bir zincire özgü stablecoin versiyonlarını kullanıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!