sikayetkripto
Solana Ağında Büyük Ortaklıklar Duyuruldu! Fiyat Yükselebilir!
Solana Ağında Büyük Ortaklıklar Duyuruldu! Fiyat Yükselebilir!

Solana Ağında Büyük Ortaklıklar Duyuruldu! Fiyat Yükselebilir!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcısının büyük umutlar beslediği Solana’da duyurulan yeni ortaklıklar fiyata ve ağın geleceğine fayda sağlayabilirmiş gibi görünüyor.

21:00
8 Eylül 2022

Okuma Süresi: 3 Dakika Solana (SOL) uzun vadeli bir direnç çizgisinden çıktı ve bir yükseliş formasyonunun son kısmını oluşturmaya çalışıyormuş gibi görünüyor. Solana giderek kripto para sektöründeki en önemli merkezsiz finans (DeFi) ekosistemlerinden biri haline geliyor. Çarşamba günü, Solana Ağı’ndaki iki tanınmış proje, Alfprotocol ve Soldex bir ortaklık duyurdu.

İçerik Rehberi

Ortakları TanıyalımÇift Dip FormasyonuGelecek SOL Hareketi Ortakları Tanıyalım Alfprotocol, katılımcılarına kaldıraçlı ve kaldıraçsız ticaret ve yield farming sunan bir DeFi platformu olarak dikkat çekiyor. Soldex, likidite, küçük hacimler ve yavaş işlem hızları gibi merkezi olmayan borsalarla (DEX’ler) ilişkili sorunları ele almayı amaçlayan topluluk odaklı bir ticaret platform. Ortaklık, Solana DeFi ekosisteminin sektördeki rolünü daha da sağlamlaştırıyor ve Alfprotocol’ü bu ekosisteme açılan bir kapı olarak konumlandırıyor. Bu ortaklığın kısa vadeli fiyat üzerinde olumlu bir etkisi olsa da, uzun vadeli trend hala belirsizliğini koruyor. Çift Dip Formasyonu SOL, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 260 dolara ulaştığından beri azalan bir direnç çizgisinin altında düşüş gösteriyordu. Aşağı yönlü hareket sonucunda fiyat Haziran ayında 25,78 dolara kadar düştü. Fiyat o zamandan beri artıyor ve 6 Ağustos’ta çizgiden çıkmayı başardı. Kırılmanın gerçekleştiği hat 273 gündür yerinde duruyordu. Bu tür uzun vadeli yapılarda oluşan kırılım genellikle yükseliş trendinin tersine döndüğünün bir işareti olarak yorumlanabilir. Ancak, fiyat kırılmadan sonra yukarı yönlü hareketini sürdüremedi. Aksine, çizgiyi destek olarak doğrulamak için düşüş gösterdi. Daha da önemlisi, SOL bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilen bir çift dip oluşturma sürecinde gibi görünüyor. Dahası, çift dip haftalık RSI’daki yükseliş sapmasıyla paralellik gösteriyordu. Bu tür sapmalar genellikle önemli yukarı yönlü hareketlerden önce meydana gelebilmekte. Yukarı yönlü bir hareket izlenirse, en yakın direnç alanları sırasıyla 80 ve 115 dolar olacak. Gelecek SOL Hareketi Altı saatlik grafik yukarı yönlü hareketin devamını ve dolayısıyla çift dip formasyonunun doğrulanmasını destekliyormuş gibi görünüyor. Bunun iki nedeni var. İlk olarak, fiyat azalan bir direnç çizgisinden çıktı. İkinci olarak, altı saatlik RSI yükseliş sapması yarattı (yeşil çizgi). Dolayısıyla, bu durum yukarı yönlü hareketin devamını destekliyor olabilir. İlk direnç alanı, 0,382 Fib geri çekilme direnç seviyesi ve yatay bir direnç alanı tarafından oluşturulan 37 dolarda bulunuyor. Bu alanın üzerindeki bir hareket, SOL’un yükseliş trendini tersine çevirmeye başladığını doğrulamak için uzun bir yol kat edebilir. Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir. Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Haber Kaynak: coin-turk.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!