NFT
Soğuk cüzdan geliştiricisi Ledger, kripto para debit kartını resmen açıkladı
Soğuk cüzdan geliştiricisi Ledger, kripto para debit kartını resmen açıkladı

Soğuk cüzdan geliştiricisi Ledger, kripto para debit kartını resmen açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fransa merkezli donanım cüzdan geliştiricisi Ledger da kripto para debit kart furyasına katıldı. Duyuru şirket tarafından resmen yapıldı. Açıklamada kart kullanıcılarının yaklaşık 50 milyon çevrimiçi işletme ile dükkanlardan alışveriş yapabilecekleri belirtildi.

Kredi alma özelliği de olacak

Kartın en önemli özelliklerinden biri de, kullanıcılarına kredi alma fırsatı vermesi olacak. “Crypto Life” kartı kullanıcıları, kendi kripto paralarını teminat olarak kullanarak %0’dan başlayan faizlerle kredi alabilecekler. Faiz oranlarının ise bölgeye göre değişeceği belirtildi.

İlk etapta Avrupa ve ABD

“Crypto Life” kartı 2022’nin ilk çeyreğinde Birleşik krallık, Fransa ve Almanya’da kullanıma açılmış olacak. İkinci çeyrekte ise ABD için hazır olacak. Kart ilk etapta BTC, ETH, USDT, EURT, USDC, XRP, BXX, BCH ve LTC olmak üzere 9 kripto parayı destekleyecek. Kart için bekleme listeleri de bugün itibariyle açıldı.

“Geleneksel banka hesaplarının yerini alacak”

Şirket yöneticilerinden Ian Rogers yaptığı açıklamada, Ledger’ın yola “Hodl” felsefesiyle çıktığını ancak artık kullanıcıların bundan daha fazlasını talep ettiğini kendilerinin de bu talebi karşılamak için çalıştıklarını söyledi. Rogers ayrıca Ledger’ın bu kartının geleneksel banka hesaplarının tüm özelliklerine sahip olduğunu ve onların yerini alabilecek kapasitede olduğunu belirtti.

Hatırlanacağı üzere Haziran ayında müşterilerinin bazı iletişim bilgilerini hacker’lara kaptıran şirket, aynı ay bir C Serisi fonlama turunda tam 380 milyon dolar yatırım almıştı. Şirket bu paranın yeni hizmetler ve çözümler üretilmesine harcanacağını belirtmişti. Kart hizmetinin de bu yatırımdan yaklaşık 6 ay sonra gelmesi de dikkat çekiyor.

Ledger’dan önce de Binance, Gemini, Coinbase gibi borsalar da Visa ve Mastercard gibi ödeme devleriyle anlaşarak puan akzandıran kripto kartlar çıkarmışlardı. Ledger’ın debit kartının altyapısını ise fintech şirketi Baanx sağlayacak.

uzmancoin.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!