NFTPump
Singapur Polisinden Terra Kurucusu Do Kwon Hakkında Açıklama Geldi: Halen Ülkede Mi?
Singapur Polisinden Terra Kurucusu Do Kwon Hakkında Açıklama Geldi: Halen Ülkede Mi?

Singapur Polisinden Terra Kurucusu Do Kwon Hakkında Açıklama Geldi: Halen Ülkede Mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Singapur Polis Kuvvetleri Cumartesi günü yaptığı açıklamada, kripto paralar LUNA ve TerraUSD’nin çöküşünün ardından yatırımcılar tarafından dolandırıcılıkla suçlanan ve aranan kripto geliştiricisi Do Kwon’un şu anda Singapur’da bulunmadığını söyledi.

Mayıs ayında dünya çapında kripto piyasalarını sarsan iki kripto para biriminin başlıca geliştiricisi olan Kwon, aynı zamanda çöküşün ardından yatırımcılar tarafından dolandırıcılıkla suçlanan Blockchain platformu Terraform Labs’ın da kurucusuydu.

Güney Kore’de Terra Kurucusu Do Kwon Hakkında Tutuklama Emri Çıkarılmıştı

Geçtiğimiz hafta Güney Koreli savcıların sözcüsü, Do Kwon’un da aralarında bulunduğu altı kişi hakkında tutuklama emri çıkarıldığını ve bu kişilerin Singapur’da ikamet ettiklerini söylemişti.

Ertesi gün, Güney Koreli savcılar ülkenin Dışişleri Bakanlığı’ndan Kwon’un pasaportunu geçersiz kılmasını istedi, böylece kripto geliştiricisi seyahat edemeyecekti.

Tutuklama emri aylar süren soruşturmanın ardından ve Güney Kore’de çöküş nedeniyle kamuoyunda oluşan öfkenin üzerine geldi. Blockchain analiz firması Elliptic’e göre, iki coin’deki yatırımcılar küresel olarak tahmini 42 milyar dolar kaybetti.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Güney Kore'den Terra (Luna) Kurucusu Do Kwon'a Bir Darbe Daha Geldi!

Singapur polisinden Cumartesi günü geç saatlerde yapılan açıklamada, Güney Kore polisine iç mevzuatı ve uluslararası yükümlülükleri çerçevesinde yardımcı olacakları da belirtildi.

Do Kwon’un bilinen son yerinin Singapur olduğu bildirilmişti. Kendisi sosyal medyada hala aktif ve Cumartesi günü bir tweet attı:

“Bir toplumun gençlerini yetiştirme ve ölülerini gömme biçimine bakarak o toplum hakkında çok şey söyleyebiliriz.”

Do Kwon bu haberin yazıldığı sırada yorum isteyen bir mesaja yanıt vermedi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!