sikayetkripto
Coinbase’in Ardından Bir Kripto Para Borsası Daha Singapur’da Onay Aldı!
Coinbase’in Ardından Bir Kripto Para Borsası Daha Singapur’da Onay Aldı!

Singapur, Bir Kripto Para Borsasına “Hile ve Dolandırıcılık” Nedeniyle Soruşturma Açtı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Resmi bir açıklamaya göre, Singapur’un ticari suçları araştırma birimi Ticari İşler Departmanı (CAD) Çarşamba günü, zor durumdaki kripto para kredi kuruluşu Hodlnaut hakkında “olası hile ve dolandırıcılık” nedeniyle bir soruşturma başlattı.

Kripto Para Borsası Hodlnaut’a Yöneltilen Suçlamalar Terra (LUNA) ile İlgili

Ağustos ve Kasım ayları arasında polis, Hodlnaut ve yöneticilerinin, kredi kuruluşunun “belirli bir dijital tokene” yatırımı olmasıyla ilgili “yanlış beyanlarda” bulunduğuna dair “çok sayıda ihbar” aldı.

İsimsiz token muhtemelen Terra’nın şu anda çökmüş olan USTC altcoinine atıfta bulunuyor. Eskiden UST olarak bilinen, Mayıs ayında hızla düşen algoritmik bir dolara sabitlenmiş stablecoin, yeni Terra ağında yer almıyor.

Terra ekosisteminin tarihi çöküşü, aralarında Celsius, Voyager ve Vauld’un da bulunduğu birçok kripto borç vereni iflas ettirdi ve Hodlnaut’un mevcut likidite sorunlarına yol açtı.

Hodlnaut, Terra krizinin yarattığı krizden kötü etkilenmiş gibi görünüyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Binance, 1 Miyar Dolarlık Fon Topluyor

8 Ağustos’ta şirket, “kullanıcıları için mümkün olan en iyi yeniden yapılandırma ve kurtarma planını oluşturmak üzere hukuk danışmanlarıyla yakın bir şekilde çalışmak için zaman kazanmak” amacıyla para çekme işlemlerini, mevduatları ve token takaslarını dondurdu.

Hodlnaut, tüm yasal taleplere karşı geçici koruma elde etmek için 13 Ağustos’ta geçici adli yönetim başvurusunda bulundu. Bu süreç aynı zamanda zor durumdaki kredi kuruluşunun Bitcoin ve Ethereum varlıklarından herhangi birini zararına satmak zorunda kalmasını da kapsıyor.

O ayın ilerleyen günlerinde şirket tasarruf etmek amacıyla personelinin %80’ini işten çıkarmıştı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!