NFT
Sıcak Gelişme: Standard & Poor’s (S&P) Türkiye’nin Kredi Notunu Güncelledi
Sıcak Gelişme: Standard & Poor’s (S&P) Türkiye’nin Kredi Notunu Güncelledi

Sıcak Gelişme: Standard & Poor’s (S&P) Türkiye’nin Kredi Notunu Güncelledi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poors (S&P), Türkiye’nin kredi notunu “B” olarak teyit etti ve kredi notu görünümünü negatiften durağana çıkardı.

Yayınlanan metne göre bu karar, Türkiye Merkez Bankası’nın (TCMB) net döviz rezervlerinin güçlenmesi ve para politikalarının etkinliğinin artması durumunda, görünümün pozitife çevrilebileceği beklentisiyle alındı.

S&P’nin açıklamasında, yenilenen siyasi belirsizliğin ortadan kalkmasıyla 2026’ya kadar yeni ekibin Türkiye ekonomisini dış borçla finanse edilen tüketimden uzaklaştırarak daha dengeli dış ve mali hesaplara, daha kabul edilebilir enflasyon seviyelerine doğru yeniden dengeleyeceği öngörüldü.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Araştırma: Binance’te İtibari Para İşlemlerinin Yüzde 75’i Türk Lirası Çiftlerinde Gerçekleşiyor

Öte yandan, S&P son olarak Mart ayında Türkiye’nin kredi notunu ‘B’ olarak belirlemiş, kredi notu görünümünü “durağan” dan “negatif” e düşürmüştü. Diğer bir kredi derecelendirme kuruluşu olan Fitch ise 8 Eylül’de Türkiye’nin kredi notu görünümünün revize edilmesinin ‘daha geleneksel politika karışımına dönüşü’ yansıttığını belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!