NFT
Coinbase-SEC Davasında Yargıç, Coinbase Lehine Bir Konuşma Yaptı
Coinbase-SEC Davasında Yargıç, Coinbase Lehine Bir Konuşma Yaptı

Sıcak Gelişme: SEC, Yargıçtan Coinbase’in Davayı Düşürme Talebini Reddetmesini İstedi, XRP Detayı Dikkat Çekti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yargıçtan kripto para borsası Coinbase’in kendisi aleyhine açılan bir davayı reddetme talebini reddetmesini istedi.

SEC, yakın zamanda yaptığı başvuruda, Coinbase’in gerçekleştirdiği dijital işlemlerin menkul kıymet olmadığı iddiasını desteklemek için federal menkul kıymetler yasalarından veya ilgili içtihat hukukundan hiçbir yasal destek sunmadığını savundu.

SEC ayrıca Coinbase’in platformunda alınıp satılan dijital varlıkların menkul kıymet olarak nitelendirileceğini ‘başından beri bildiğini’ belirtti. Kurum, alıcıların, ihraççıların ikincil piyasa da dahil olmak üzere varlıklarının değerini artırma ve koruma yönündeki planlarına dayanarak yatırımlarının değerinin artmasını makul bir şekilde beklediklerine inanıyor. Bu da SEC’e göre Howey testi kriterlerini karşılıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Santiment Analistleri: “Bu Üç Altcoinde Volalite Her An Tavan Yapabilir”

Coinbase savunmasında Ripple ile ilgili yakın tarihli bir mahkeme kararına atıfta bulunmuştu. Ancak SEC, bu davadaki yargıç, tokenlerin ikincil piyasa satışlarının yatırım sözleşmelerini içerip içermediğine karar vermeyi açıkça reddettiği için bunun bu dava için uygun olmadığını vurguladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!