NFT
Fitch, Terra Çöküşünün Ardından Kripto Paraların Geleceği Hakkında Konuştu!
Fitch, Terra Çöküşünün Ardından Kripto Paraların Geleceği Hakkında Konuştu!

Sıcak Gelişme: Kredi Derecelendirme Kuruluşu Fitch, Türkiye’nin Not Görünümünü Negatiften Durağana Güncelledi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşlarından Fitch Ratings, Türkiye’nin uzun vadeli yabancı para cinsinden kredi notunun (IDR) görünümünü negatiften durağana çevirdiğini, IDR’sini ise ‘B’ olarak koruduğunu açıkladı.

Fitch Ratings tarafından Perşembe günü yayınlanan basın açıklamasına göre, görünümün revize edilmesi, yakın vadeli makro-finansal istikrar risklerini azaltan ve ödemeler dengesi baskılarını hafifleten daha geleneksel ve tutarlı bir politika bileşimine dönüşü yansıtıyor.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Yatırım Şirketi Kurucusu, Enerji Maliyetine Göre Bitcoin’in Olması Gereken Fiyat Seviyesini Açıkladı

Fitch Ratings, enflasyonu düşürmeye yönelik politika ayarlamasının büyüklüğü, uzun ömürlülüğü ve başarısı konusunda hala belirsizlik olduğunu belirtti.

Kuruluş ayrıca Türkiye’nin bir kreditör olarak güçlü yönlerini de vurguladı. Fitch Ratings, olumlu tarafta Türkiye’nin emsallerine göre düşük genel hükümet borcuna, dış piyasaya erişim kaydına ve yönetilebilir borç geri ödeme profiline dikkat çekti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!