Sıcak Gelişme: Gündemdeki DCG Şirketi CEO’su Konuştu, Sektördeki Kara Bulutları Dağıttı!
Sıcak Gelişme: Gündemdeki DCG Şirketi CEO’su Konuştu, Sektördeki Kara Bulutları Dağıttı!

Sıcak Gelişme: Gündemdeki DCG Şirketi CEO’su Konuştu, Sektördeki Kara Bulutları Dağıttı!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım alamadığı takdirde iflas edebileceğini duyuran Genesis’in ana şirketi olan Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert, hissedarlarına gönderdiği mesajda ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

“Kripto Para Kışından Daha da Güçlü Çıkacağız”

Silbert, açıklamasında şunları söyledi:

“DCG lider bir kurucu olmaya devam edecek… Önceki kripto para kışlarını atlattık ve bu daha şiddetli hissedilse de, hep birlikte bundan daha güçlü çıkacağız. DCG birincil sermaye olarak yalnızca 25 milyon dolar topladı ve bu yıl 800 milyon dolar gelir elde etmeyi hedefliyoruz.

Geçtiğimiz hafta boyunca çok fazla yaygara koparıldı ve DCG’de ne durumda olduğumuzu açıklığa kavuşturmak için doğrudan iletişime geçmek istiyorum.

DCG’ye yatırım yapma tekliflerinin yanı sıra teşvik ve destek sözleri için de teşekkür ederiz.  Bir finansman turu yapmaya karar verirsek sizi bilgilendireceğiz.

Zorlu sektör koşullarına rağmen, kripto para birimlerinin potansiyeli konusunda her zamanki gibi heyecanlıyım.”

Genesis’in kredilendirme işi olan Genesis Global Capital, piyasadaki çalkantıların benzeri görülmemiş para çekme taleplerine yol açmasının ardından geçtiğimiz 16 Kasım Çarşamba günü geri ödemeleri ve yeni kredi alımlarını geçici olarak askıya aldı.

.IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl , .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo , .IRPP_kangoo:hover , .IRPP_kangoo:visited , .IRPP_kangoo:active .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo:active , .IRPP_kangoo:hover .IRPP_kangoo .postImageUrl , .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .postImageUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo .centered-text-area .IRPP_kangoo .centered-text .IRPP_kangoo .IRPP_kangoo-content .IRPP_kangoo .ctaText .IRPP_kangoo .postTitle .IRPP_kangoo .ctaButton .IRPP_kangoo:hover .imgUrl .IRPP_kangoo .imgUrl .IRPP_kangoo:after

İlgili Haber
Bloomberg, Binance CEO'su CZ Hakkında Flaş Bir İddia Ortaya Attı: CZ'den Yalanlama Geldi!

CEO, yan kuruluşları Genesis’in durumu hakkında konuştu:

“Bu, Genesis kredi defterindeki bir likidite ve vade uyumsuzluğu sorunudur. Daha da önemlisi, bu sorunların Genesis’in her zamanki gibi çalışmaya devam eden spot ve türev ticareti veya saklama işleri üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Genesis liderliği ve yönetim kurulu mali ve hukuki danışmanlar tutmaya karar verdi ve firma FTX’in çöküşünün ardından ortaya çıkan sonuçların ışığında olası tüm seçenekleri araştırıyor.”

DCG CEO’su, Genesis’ten Kredi Aldıklarını Kabul Etti

CEO ayrıca şirketinin Genesis ile arasında olan kredi alışveri hakkında da konuştu:

“Son günlerde, Genesis Global Capital ve DCG arasındaki şirketler arası krediler hakkında konuşuluyor. Farkında olmayanlar için, işlerin olağan seyri içinde DCG, yüzlerce kripto yatırım firmasıyla aynı şekilde Genesis Global Capital’den borç para almıştır.

Bu krediler her zaman emsallerine uygun olarak yapılandırılmış ve geçerli piyasa faiz oranları üzerinden fiyatlandırılmıştır. DCG’nin şu anda Genesis Global Capital’e karşı Mayıs 2023’te ödenmesi gereken ~575 milyon dolarlık bir borcu bulunmaktadır.

Bu krediler yatırım fırsatlarını finanse etmek ve daha önce üç aylık hissedar güncellemelerinde vurgulanan ikincil işlemlerde şirket çalışanı olmayan hissedarlardan DCG hisselerini geri satın almak için kullanıldı.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Haber Kaynak: www.bitcoinsistemi.com

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

CryptoTurkey ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!